Używamy własnych plików cookie oraz stron trzecich, aby zwiększyć korzyści dla klienta i ulepszyć doświadczenie korzystania ze strony. Nawigowanie po stronie rozumiemy jako wyrażenie zgody na ich wykorzystanie. Aby uzyskać więcej informacji, proszę sprawdzić naszą politykę cookies

Firma Citrix, światowy dostawca rozwiązań dla chmur obliczeniowych, wirtualizacyjnych i sieciowych, przyznała Asseco Business Solutions tytuł „Best Partner 2011", wyróżniając spółkę za największą ilość zrealizowanych projektów z wykorzystaniem technologii Citrix oraz rozwój biznesu w naszym kraju. Asseco BS posiada najwyższy, platynowy status partnera Citrix w Polsce.

Asseco Business Solutions wykorzystuje rozwiązania Citrix w ramach projektów związanych z budową infrastruktury systemowej. W zakres usług wchodzi m.in. wirtualizacja zasobów infrastruktury, migracja i wirtualizacja desktopów, budowa środowisk centralnego przetwarzania oraz zdalnego dostępu do informacji i danych, optymalizacja wykorzystania pasma komunikacyjnego sieci rozległej oraz projektowanie i budowa bezpiecznych rozwiązań rozproszonego przetwarzania i zabezpieczania danych w prywatnej chmurze obliczeniowej (Private Cloud). Realizując projekty dla swoich klientów Asseco BS wykorzystuje bogatą wiedzę i wieloletnie doświadczenie w budowie skomplikowanych rozwiązań informatycznych, zaś Citrix zapewnia nowoczesną technologię w postaci wirtualnych serwerów, desktopów i aplikacji oraz produktów sieciowych, takich jak Cloud Getaway czy NetScaler.

„Celem przeprowadzanych przez nas wdrożeń opartych o technologie Citrix jest zapewnienie klientom szeregu wymiernych korzyści biznesowych, takich jak konsolidacja i lepsze wykorzystanie mocy obliczeniowej posiadanej infrastruktury, zapewnienie mobilnego, bezpiecznego i skutecznego dostępu do informacji, aplikacji oraz danych z dowolnego miejsca - często z wykorzystaniem urządzeń mobilnych, znaczne podniesienie bezpieczeństwa i zapewnienie ciągłości działania krytycznych usług oraz aplikacji z zachowaniem akceptowalnego poziomu kosztów, a także widoczne obniżenie kosztów eksploatacyjnych rozwiązań IT" - mówi Andrzej Miłosz, Dyrektor Działu Rozwiązań Systemowych w Asseco Business Solutions S.A.

„Cieszymy się, że mogliśmy wyróżnić Asseco Business Solutions za wyjątkowe osiągnięcia i wsparcie  naszego biznesu w Polsce. Jest to jeden z naszych partnerów strategicznych, który doskonale wie jak wykorzystywać nasze produkty i technologię, by tworzyć najlepsze rozwiązania usprawniające pracę swoich klientów" - mówi Artur Cyganek, Country Manager Poland w Citrix Systems.

Asseco Business Solutions S.A. dostarcza nowoczesne rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw. Kompleksowa oferta firmy obejmuje zintegrowane systemy ERP wspomagające procesy biznesowe w średnich oraz dużych przedsiębiorstwach, komplet aplikacji do zarządzania małą firmą, zaawansowany program wspierający pracę w  obszarze HR, platformę wymiany danych handlowych oraz aplikację do pełnej obsługi działalności biznesowej podmiotów świadczących usługi faktoringowe. Ponadto, oferowane przez spółkę systemy mobilne to jedne z najbardziej popularnych programów klasy SFA w Europie. Asseco BS wdraża swoje rozwiązania zarówno w kraju, jak i za granicą, m.in.: w Portugalii, Francji, Grecji, Irlandii, Czechach, Słowacji, na Litwie oraz na Węgrzech. Firma posiada biura w kilkunastu miastach Polski, zatrudniając ok. 700 specjalistów oraz posiada rozbudowaną sieć partnerów handlowych na terenie całego kraju. Partnerami technologicznymi i biznesowymi Asseco BS są największe światowe koncerny, m.in.: Oracle, Microsoft, HP czy IBM. Asseco Business Solutions S.A. jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Spółka należy do Grupy Kapitałowej Asseco, będącej jednym z największych dostawców oprogramowania własnego w Europie. Więcej informacji na stronie internetowej Asseco.

Citrix Systems, Inc. (NASDAQ:CTXS) jest firmą, która zmienia sposób w jaki ludzie, biznes i IT współpracują w dobie usług świadczonych w modelu cloud. Dzięki wiodącym rozwiązaniom chmurowym, sieciowym oraz technologiom wirtualizacyjnym Citrix usprawnia mobilny styl pracy i usługi oferowane w chmurze, dzięki czemu kompleksowe rozwiązania IT stają się prostsze i bardziej dostępne dla blisko 260,000 firm. Każdego dnia Citrix dociera również do 75 procent użytkowników internetu i partnerów z ponad 10,000 firm w 100 krajach. W 2011 roku dochód firmy wyniósł 2,21 miliarda USD. Więcej informacji na stronie internetowej Citrix.