Używamy własnych plików cookie oraz stron trzecich, aby zwiększyć korzyści dla klienta i ulepszyć doświadczenie korzystania ze strony. Nawigowanie po stronie rozumiemy jako wyrażenie zgody na ich wykorzystanie. Aby uzyskać więcej informacji, proszę sprawdzić naszą politykę cookies

Umowa Asseco BS z liderem na rynku chemii budowlanej w Polsce przewiduje zakończenie wdrożenia w pierwszej połowie 2012 roku.

System Connector Enterprise to narzędzie do efektywnego zarządzania siecią powiązań dystrybucyjnych. Platforma umożliwia firmom producenckim bieżące pozyskiwanie szczegółowych informacji na temat stanu zapasów ich produktów u dystrybutorów oraz ilości sprzedanego asortymentu do poszczególnych punktów detalicznych. Rozwiązanie należy do rodziny mobilnych rozwiązań Asseco Business Solutions, które są jednymi z najbardziej popularnych tego typu aplikacji w Zachodniej, Środkowej oraz Centralnej Europie. Przez system każdego miesiąca przechodzi blisko milion zamówień do ponad tysiąca dystrybutorów.

System Connector Enterprise pozwoli Grupie Atlas na pełną automatyzację obiegu zamówień oraz realizację zamówień po odsprzedaży fakturowanej. Umożliwi nam kontrolę przepływu produktów w łańcuchu dostaw na linii producent, dystrybutorzy oraz punkty sprzedaży, a także wpłynie znacząco na uzyskanie wiarygodnego, aktualnego i kompletnego źródła wiedzy dla efektywnego zarządzania sprzedażą - mówi Jacek Stalka, Dyrektor ds. Sprzedaży Krajowej w Grupie Atlas.

Rozwiązania Asseco Business Solutions cieszą się rosnącą popularnością wśród producentów materiałów budowlanych, gdyż są za każdym razem dostosowywane do indywidualnych potrzeb klienta oraz specyfiki samej branży, w której liczy się planowanie, terminowość zaś bardzo często kluczowym aspektem jest współpraca w ramach łańcucha dystrybucyjnego. Wśród klientów spółki znajdują się tacy liderzy rynku budowlanego jak m.in. Wienerberger Ceramika Budowlana, Cemex Polska, Soudal, Glazura Królewska czy Blachy Pruszyński.

Asseco Business Solutions S.A. dostarcza nowoczesne rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw. Kompleksowa oferta firmy obejmuje zintegrowane systemy ERP wspomagające procesy biznesowe w średnich oraz dużych przedsiębiorstwach, komplet aplikacji do zarządzania małą firmą, zaawansowany program wspierający pracę w obszarze HR, platformę wymiany danych handlowych oraz aplikację do pełnej obsługi działalności biznesowej podmiotów świadczących usługi faktoringowe. Ponadto, oferowane przez spółkę systemy mobilne to jedne z najbardziej popularnych programów klasy SFA w Europie. Asseco BS wdraża swoje rozwiązania zarówno w kraju, jak i za granicą, m.in.: w Portugalii, Francji, Grecji, Irlandii, Czechach, Słowacji, na Litwie oraz na Węgrzech. Firma posiada biura w kilkunastu miastach Polski, zatrudniając ok. 700 specjalistów oraz posiada rozbudowaną sieć partnerów handlowych na terenie całego kraju. Partnerami technologicznymi i biznesowymi Asseco BS są największe światowe koncerny, m.in.: Oracle, Microsoft, HP czy IBM. Asseco Business Solutions S.A. jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Spółka należy do Grupy Kapitałowej Asseco, będącej jednym z największych dostawców oprogramowania własnego w Europie. Więcej informacji na stronie internetowej firmy Asseco BS.

GRUPA ATLAS to polski koncern, w skład którego wchodzi 16 fabryk przetwarzających surowce z 5 własnych kopalni gipsu, anhydrytu i piasku kwarcowego. Firma Atlas Sp. z o.o. została założona w 1991 r. przez trzech łodzian, Grzegorza Grzelaka, Andrzeja Walczaka i Stanisława Ciupińskiego i w ciągu kilku zaledwie lat zdobyła pozycję lidera na polskim rynku chemii budowlanej. Tworzenie spółek z innymi przedsiębiorstwami dało początek GRUPIE ATLAS. Dziś w jej skład wchodzi 18 podmiotów gospodarczych: głównie producentów chemii budowlanej i dostawców surowców, ale też firm transportowych i przedstawicieli branży energetycznej. Grupa łącznie zatrudnia ponad 2 tysiące osób. W jej ofercie znajdują się takie produkty jak kleje do płytek, fugi, silikony i listwy wykończeniowe, hydroizolacje, grunty, posadzki i podkłady podłogowe, zaprawy naprawcze, tynkarskie oraz murarskie, systemy ociepleń, kleje do ociepleń, tynki cienkowarstwowe i masy podkładowe, farby elewacyjne, produkty gipsowe, impregnaty i środki czystości, dodatki modyfikujące, produkty do renowacji obiektów zabytkowych Atlas Złoty Wiek. Więcej informacji na stronie internetowej firmy Atlas.