Używamy własnych plików cookie oraz stron trzecich, aby zwiększyć korzyści dla klienta i ulepszyć doświadczenie korzystania ze strony. Nawigowanie po stronie rozumiemy jako wyrażenie zgody na ich wykorzystanie. Aby uzyskać więcej informacji, proszę sprawdzić naszą politykę cookies

Czujniki fotoelektryczne

Czujniki fotoelektryczne (Contrinex )

Produkt firmy Contec

Czujniki fotoelektryczne (Contrinex )

Produkt firmy Contec

Wysoka jakość produktów.

Firma Contrinex to szwajcarski producent czujników zbliżeniowych, który swoją działalność rozpoczął w 1972 roku. Od samego początku główny nacisk położono na wysoką jakość produktów oraz tworzenie rozwiązań uznawanych za niemożliwe.
Dziś w ofercie tego producenta znajduje się cała gama produktów: od standardowych do zaawansowanych, niedostępnych u innych producentów.
Program produkcji obejmuje: czujniki indukcyjne, fotoelektryczne, ultradźwiękowe.
Dostępne są wykonania w obudowach od średnicy 3 mm do M30 oraz obudowy prostopadłościenne.

CZUJNIKI FOTOELEKTRYCZNE

Seria 1000
To czujniki w obudowach 4 mm, M5, M12, M18 oraz M18W (z optyką kątową). Czujniki w rozmiarach 4 mm i M5 to najmniejsze zintegrowane* czujniki fotoelektryczne na rynku. Teraz również dostępne w wykonaniu emitującym cylindryczną wiązkę światła, posiadające precyzyjnie zdefiniowany zasięg działania. W wielu zastosowaniach mogą być użyta zamiast czujników indukcyjnych tej samej wielkości, szczególnie w przypadku, gdy czujniki indukcyjne mają zbyt mały zasięg działania.
* w pełni funkcjonalne czujniki z zabudowanym wzmacniaczem, tranzystorem, gotowe do podłączenia pod sterownik lub przekaźnik

Seria 3030
Duży zasięg działania i pełen zakres funkcji w miniaturowej obudowie (30 x 30 x 15 mm)

Seria 3031
Połączenie dobrego zasięgu działania i umiarkowanych kosztów. Adresowana do typowych aplikacji.

Seria 3060 / 3065
Nowe wzmacniacze światłowodowe na listwę DIN cechuje duży zasięg działania, znakomitą jakość detekcji, dużą stabilność temperaturową oraz wysoką trwałość.
W czujnikach serii 3065 moc wiązki światła jest stabilizowana.

Seria 4040
Maksymalnie duże zasięgi działania w czujnikach o niewielkich rozmiarach (40 x 40 x 19 mm). Stosowane moduły oszczędzania energii dla zapewnienia niewielkiego wydzielania ciepła.

Seria 6080
Duże, solidne obudowy odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dostępne modele pracujące na napięciu do 265 VAC i 320 VDC, również z wyjściem przekaźnikowym oraz modułem czasowym.

Światłowody z włóknami szklanymi
Pełna gama przeznaczona dla serii czujników 4040. Dla serii 3030/3031 oraz 3060/3065 oferowane są tylko wybrane typy.

Światłowody z włóknami z tworzyw sztucznych
Pełna gama dla serii 3030/3031 oraz 3060/3065 do wykrywania małych i bardzo małych obiektów. Możliwość samodzielnego przycięcia światłowodu na żądaną długość.

O firmie Contec

Contec

Niezależna firma handlowa specjalizująca się w automatyce przemysłowej.

Komorniki ,Polska

.P-CTU-949948909