INFORMATOR PRZEMYSŁOWY
Bezpośredni kontakt z firmami

Światowa nowość: pierwsza głęboko tłoczona wanna wychwytowa ze stali

  • 25/03/2014, Michałowice

  • DENIOS zaprezentował światową nowość: wannę wychwytową UltraSafe, pierwszą stalową wannę bez spawów. Bo UltraSafe produkowana jest metodą głębokiego tłoczenia.

 
Tzw. "głębokie tłoczenie" to innowacyjna metoda produkcji, doskonale znana z przemysłu lotniczego i motoryzacyjnego. DENIOS zastosował zalety tej technologii również w składowaniu materiałów niebezpiecznych.

Nowy standard bezpieczeństwa

Głęboko tłoczona wanna wychwytowa UltraSafe firmy DENIOS to produkt spełniający najwyższe wymagania pod względem niezawodności i wzornictwa - wanna wychwytowa nowej generacji. Bez szwów, narożników i krawędzi, UltraSafe reprezentuje nowy standard bezpieczeństwa w posługiwaniu się materiałami niebezpiecznymi. Ułatwieniem transportu wewnątrzzakładowego jest zintegrowana konstrukcja nóżek, pozwalająca na bezproblemowy podjazd wózka paletowego z obu dłuższych stron.

Wanna wychwytowa UltraSafe nadaje się do składowania dwóch beczek po 200 l i ma pojemność wychwytu 240 l. Grubość ścianek wynosi 3 mm, jest sprawdzona na zgodność z normą i absolutnie szczelna na ciecze. UltraSafe jest dostępna w wersji cynkowanej albo lakierowanej, każda włącznie z cynkowaną kratą.

Technologia

Przy użyciu prasy o nacisku 1600 ton stalowa blacha uzyskuje na specjalnym tłoczniku pożądaną formę. Występuje przy tym tzw. efekt "utwardzania zgniotowego". Cząsteczki w obrębie materiału przemieszczają się i powstają naprężenia. Oba te zjawiska zapewniają trwałe podwyższenie wytrzymałości i sztywności.
Telefon
Zobacz telefon
Adres ul. Słoneczna 26
05-816  Michałowice
mazowieckie - POLSKA
(Kliknij żeby zobaczyć mapę)