INFORMATOR PRZEMYSŁOWY
Bezpośredni kontakt z firmami

Dobry klimat dla każdego materiału

  • 27/10/2016, Michałowice

  • Technika grzewcza i chłodnicza DENIOS pomaga opanować trudne procesy.

 
Odpowiednie przygotowanie i udostępnienie materiałów wrażliwych na temperaturę odgrywa istotną rolę w procesach produkcyjnych wielu branż, jak np. przemysł chemiczny, farmaceutyczny, spożywczy i tekstylny. Jednak właściwości stosowanych substancji, jak i charakterystyki różnych procesów wytwórczych w znacznej mierze różnią się od siebie.

Dlatego systemy grzewcze i chłodnicze muszą sprostać bardzo różnym wymaganiom. Trzeba także uwzględnić wzrastający stopień automatyzacji i coraz większe wymagania odnośnie wydajności.

Wynika z tego konieczność coraz ściślejszej integracji systemów grzewczych i chłodniczych z procesem produkcyjnym i dobrej synchronizacji z otoczeniem procesu. Ważna jest przy tym zarówno zdolność zapewnienia stałej temperatury, jak i szybkość nagrzewania materiałów.

Inżynieria stosowana DENIOS nastawiona jest bezpośrednio na potrzeby klienta. Może przy tym chodzić o ogrzewanie materiałów (do 200 °C), zabezpieczenie składowanych dóbr przed mrozem albo chłodzenie. W asortymencie znajdują się szafki lub komory grzewcze w kontenerach modułowych, a także płaszcze grzewcze. Szafki i komory grzewcze DENIOS spełniają oczywiście wszystkie wymagania prawa. Do portfolio produktów DENIOS należą również przelotowe komory grzewcze działające na zasadzie "First In First Out", niektóre w wersji przeciwpożarowej EI120. Zwłaszcza w przemyśle farmaceutycznym stawiane są dodatkowo wymagania GMP i odnośnie wykonania ze stali szlachetnej.

O firmie DENIOS

Natura zapewnia najlepszą ochronę, w przemyśle jesteśmy my. Jako producent i oferent pionierskich wyrobów ekologicznych DENIOS wraz ze swymi klientami wnosi wkład do codziennej ochrony środowiska w zakładzie pracy i bhp jego pracowników. Kieruje się przy tym zasadą, że trwała ochrona zaczyna się już na stanowisku pracy od stosowania właściwych produktów, w przekonaniu, że nasza naturalna przestrzeń życiowa w każdych okolicznościach musi być zachowana dla przyszłych pokoleń. Wszystkie produkty DENIOS ze sklepu, wyczerpujące informacje nt. składowania materiałów niebezpiecznych i manipulowania nimi oraz aktualny stan prawny można znaleźć na stronie internetowej Denios.

Telefon
Zobacz telefon
Adres ul. Słoneczna 26
05-816  Michałowice
mazowieckie - POLSKA
(Kliknij żeby zobaczyć mapę)