INFORMATOR PRZEMYSŁOWY
Bezpośredni kontakt z firmami

DENIOS wyprodukował 100.000 egzemplarz stalowej wanny wychwytowej

  • 25/02/2014, Michałowice

  • 100.000 wanien dla bezpieczeństwa przedsiębiorstwa i środowiska.

 
Kiedy w 1986 r. po pożarze w pewnej szwajcarskiej firmie chemicznej duże ilości wody gaśniczej spłynęły do Renu trwale uszkadzając jego ekosystem, pomysł wykorzystania produktów służących bezpieczeństwu w zakładzie pracy do ochrony środowiska był jeszcze czymś nowym. Inżynier budowy maszyn Pan Helmut Dennig uczynił z tego pomysłu podstawę swojego biznesu, zakładając firmę DENIOS. Już wtedy narodziła się idea stalowej wanny wychwytowej, produkowanej seryjnie przy niskich kosztach.

Dzisiaj DENIOS jest liderem rynku europejskiego w dziedzinie ochrony środowiska i bezpieczeństwa w zakładzie pracy, a jego program przedstawiony w katalogu i sklepie internetowym liczy sobie ponad 10 tys. różnych wyrobów. Jednak produktem nr 1 pozostaje wanna wychwytowa, która nic nie straciła na znaczeniu dla zakładowej ochrony środowiska. Z tym większą dumą pracownicy DENIOS zaprezentowali stutysięczną wannę wychwytową ze stali, która opuściła halę produkcyjną DENIOS.

W ostatnich trzech dziesięcioleciach rozwój nie stanął w miejscu. Do składowania mediów agresywnych, jak kwasy i ługi, DENIOS wytwarza we własnym dziale formowania rotacyjnego wanny wychwytowe z odpornego polietylenu. W programie są też wanny wychwytowe ze stali szlachetnej do szczególnie trudnych zadań, a także wanny przewoźne do bezpiecznego transportu wewnątrzzakładowego. Asortyment jest stale optymalizowany i poszerzany o nowości. W portfolio nie brakuje wanien wychwytowych w formacie XXL czy też kompletnych zestawów do wykładania pomieszczeń. Wszystkie rozwiązania DENIOS są zgodne z Prawem Ochrony Środowiska.

Najnowszą innowacją DENIOS jest wanna wychwytowa VarioTwin, łącząca zalety dwóch materiałów, stali i tworzywa sztucznego. A kolejna innowacja wkrótce znajdzie się na rynku: to głęboko tłoczona wanna wychwytowa UltraSafe, pierwsza na świecie stalowa wanna wychwytowa wykonana z jednego kawałka materiału, bez spawów, narożników i krawędzi, dla zapewnienia jeszcze większego bezpieczeństwa w składowaniu materiałów niebezpiecznych.
Telefon
Zobacz telefon
Adres ul. Słoneczna 26
05-816  Michałowice
mazowieckie - POLSKA
(Kliknij żeby zobaczyć mapę)