INFORMATOR PRZEMYSŁOWY
Bezpośredni kontakt z firmami

Drobnica z dalekiego wschodu bezpośrednio do Polski

  • 03/09/2010, Warszawa

  • DSV Air&Sea uruchomiło bezpośredni cotygodniowy serwis drobnicowy z Chin i Tajwanu do Gdańska.

 
Przewozy drobnicowe (LCL, Less-than-Container Load) opierają się na zasadzie konsolidacji: transportowane w tym samym kierunku partie towaru, które nie zajmują całego kontenera, łączone są w przesyłki zbiorcze. To przede wszystkim szansa dla niewielkich firm, których obroty towarowe są zbyt małe, by uzasadnić regularne przewozy całokontenerowe (FCL). Dzięki przesyłkom drobnicowym nie musza oczekiwać, aż ich towary wypełnia kontener, co pozwala wydatnie skrócić czas dostawy.

Głównie z myślą o takich średniej wielkości importerach DSV Air&Sea uruchomiło w lipcu 2010 r. cotygodniowe przewozy drobnicowe z portów w Szanghaju, Hong Kongu i Kaohsiung (Tajwan). Są to połączenia bezpośrednio do Gdańska, bez zawijania do portów Zachodniej Europy. Pozwala to skrócić czas tranzytu oraz zniwelować ryzyko uszkodzenia towarów podczas przeładunków.

Globalne DSV Air&Sea posiada na Dalekim Wschodzie własne biura, dzięki czemu może zachować pełna kontrole nad powierzonymi ładunkami i realizować przewozy na podstawie swoich konosamentów. W ramach usługi operator oferuje również odprawę ostateczna i fiskalna w Gdańsku oraz paletyzowanie przewożonych ładunków. Możliwe jest także wykupienie - również online - dodatkowego ubezpieczenia cargo. Bezpośredni serwis LCL to dla importerów spora oszczędność czasu i pieniędzy - podkreśla Arkadiusz Mirek, dyrektor zarządzający DSV Air&Sea. - Co więcej, jesteśmy częścią Grupy DSV, dlatego poprzez nasze siostrzane spółki możemy nasza usługę uzupełnić o składowanie w nowoczesnym magazynie lub dostawę transportem drogowym do każdego miejsca w Unii Europejskiej.

Grupa DSV jest globalnym dostawca usług transportowych i logistycznych. Posiada biura i oddziały w ponad 60 krajach, zaś dzięki sieci agentów i partnerów świadczy usługi w ponad 110 państwach na całym świecie. Zatrudnia 21200 pracowników. Efektywne, kompleksowe rozwiązania DSV pozwoliły firmie osiągnąć w 2009 r. przychód wysokości 4,8 mld euro.

Więcej informacji na stronie internetowej firmy DSV Air.

Dodatkowych informacji udziela:
Kamil Gryko - Konsultant Public Relations
LIGNAR PR Sp. z o. o.
Tel. 022/ 631 67 91-92 w. 17
Tel. kom. 0 603 48 58 33
Telefon
Zobacz telefon
Adres ul. Mińska 63
03-828  Warszawa
POLSKA
(Kliknij żeby zobaczyć mapę)