INFORMATOR PRZEMYSŁOWY
Bezpośredni kontakt z firmami

DSV i ABX LOGISTICS łączą siły

  • 24/06/2008, Warszawa

  • Notowany na giełdzie w Kopenhadze koncern transportowy DSV A/S ogłosił przejęcie belgijskiej grupy logistycznej ABX Logistics od dotychczasowego właściciela, funduszu private equity 3i Group. Wartość transakcji to 750 mln euro.

 
DSV i ABX to bardzo silni gracze na europejskim i globalnym rynku TSL. Firmy osiągnęły w 2007 r. łącznie obroty przekraczające 6,5 mld euro, przy zatrudnieniu ok. 25 tys. pracowników. Dla Grupy DSV oznacza to wzrost o ok. 30%. Podczas poniedziałkowej telekonferencji dla inwestorów Kurt Larsen, Prezes Zarządu DSV A/S, stwierdził, że przejęcie ABX Logistics pozwoli jego firmie konkurować o największych globalnych klientów.

W wielu segmentach działalno
ści to dla nas awans do najwyższej ligi - podsumował K. Larsen. Dotyczy to zwłaszcza dywizji DSV Air & Sea. W 2007 r. ponad 70% wartości sprzedaży ABX Logistics stanowił fracht lotniczy i morski. Według wstępnych szacunków obroty lotniczo-morskiej części globalnej Grupy DSV wzrosną dzięki przejęciu ABX niemal dwukrotnie - komentuje Arkadiusz Mirek, dyrektor zarządzający DSV Air & Sea w Polsce. - ABX jest jednym z największych spedytorów lotniczo-morskich w Europie. Ich doświadczenie i pozycja na rynku są dla nas niezwykle cenne. Co najmniej od 1997 r., kiedy przejęliśmy Samson Transport, DSV jest liderem konsolidacji na europejskim rynku TSL. Konsekwentnie realizujemy tę strategię rozwoju - komentuje transakcję Piotr Krawiecki, Country Manager Grupy DSV w Polsce.

Po holdingu Frans Maas, przejętym w 2006 r., ABX Logistics to kolejna firma, której oferta usług i zasięg geograficzny są komplementarne względem DSV. Doskonale się uzupełniamy - wyjaśnia P. Krawiecki. - Jednym z naszych celów było wzmocnienie pozycji na rynkach południowej Europy. Ostatnia transakcja znacząco nam to ułatwi. ABX we Włoszech, Hiszpanii czy Francji jest w ścisłej czołówce branży.

Finalizacja przejęcia przewidywana jest na III kwartał 2008 r. Transakcja musi bowiem zostać zatwierdzona przez Nellie Kroes, unijną komisarz ds. konkurencji, oraz amerykańską Federalną Komisję Handlu. Analitycy podkreślają, że DSV ma duże doświadczenie w zwiększaniu zyskowności przejmowanych firm.

Jesteśmy więksi od ABX, co pozwala na negocjowanie niższych stawek z dostawcami i podwykonawcami - wyjaśnia Jens Lund, Chief Financial Officer globalnej Grupy DSV. - A to tylko jedno z możliwych źródeł oszczędności. Szczegółowe określenie możliwych synergii nastąpi jednak dopiero po ostatecznym sfinalizowaniu transakcji. Zakończenie integracji planowane jest na rok 2011.

***

Globalny transport i logistyka

Grupa DSV jest globalnym dostawcą usług transportowych i logistycznych. Posiada biura i oddziały w ponad 60 krajach, zaś dzięki sieci agentów i partnerów świadczy usługi w ponad 110 państwach na całym świecie. Zatrudnia 21200 pracowników. Efektywne, kompleksowe rozwiązania DSV pozwoliły firmie osiągnąć w 2009 r. przychód wysokości 4,8 mld euro.

Więcej informacji na stronie internetowej firmy DSV.
Telefon
Zobacz telefon
Adres ul. Mińska 63
03-828  Warszawa
POLSKA
(Kliknij żeby zobaczyć mapę)