INFORMATOR PRZEMYSŁOWY
Bezpośredni kontakt z firmami

DSV Air&Sea: z Chin do Polski statkiem i samolotem via Dubaj

  • 12/10/2010, Warszawa

  • Korzystając z kilkuletnich doświadczeń z transportem kombinowanym, DSV Air&Sea wznawia morsko-lotnicze przewozy z Dalekiego Wschodu do Polski.

 
W przypadku wielu towarów transport lotniczy jest nieopłacalny, morski zaś należy do najwolniejszych: przeciętny czas tranzytu między portami dalekowschodnimi a Europą wynosi około miesiąca. Doskonałym rozwiązaniem dylematu „wysokie koszty vs odległy termin dostawy" jest zatem transport kombinowany: część trasy odbywa się drogą morską, część zaś - powietrzną. Usługa sea-air skraca czas dostawy towarów z Dalekiego Wschodu do Polski o ok. dwa tygodnie, pozwalając jednocześnie utrzymać koszty na stosunkowo niskim poziomie.

Najdogodniejszym węzłem przeładunkowym jest Dubaj, jedno z głównych miast Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Dubaj leży niemal dokładnie w połowie drogi między Chinami a Europą - wyjaśnia Arkadiusz Mirek, dyrektor zarządzający DSV Air&Sea. - Stale inwestuje w infrastrukturę logistyczną i ma doskonałe połączenia lotnicze z Europą i Afryką. Nie bez znaczenia jest także stabilność polityczna Emiratów.

Od 2007 r. DSV dysponuje w Dubaju własnym biurem. Wydatnie zwiększa to pewność transportu - podkreśla Krzysztof Suchodoła, zastępca dyrektora zarządzającego DSV Air&Sea. - Zachowujemy dzięki temu nadzór nad przeładunkiem, korzystamy też z naszego doświadczenia z przechodzeniem między procedurami morskimi i lotniczymi. Ładunki trafiają najczęściej do Frankfurtu, największego portu lotniczego w Europie pod względem ilości obsługiwanego frachtu. Tam na życzenie klienta odbywa się unijna odprawa celna, po czym przesyłki są dekonsolidowane i dystrybuowane do wskazanych miejsc.

Transport kombinowany to doskonałe rozwiązanie dla średniej wielkości importerów. Kluczowa jest tu pewność terminu dostawy, znacznie większa niż w przypadku transportu morskiego - podsumowuje Arkadiusz Mirek. - W połączeniu z kosztami niższymi niż przewozów lotniczych może oznaczać to osiągnięcie poważnej przewagi konkurencyjnej.

***

Globalny transport i logistyka

Grupa DSV jest globalnym dostawcą usług transportowych i logistycznych. Posiada biura i oddziały w ponad 60 krajach, zaś dzięki sieci agentów i partnerów świadczy usługi w ponad 110 państwach na całym świecie. Zatrudnia 21200 pracowników. Efektywne, kompleksowe rozwiązania DSV pozwoliły firmie osiągnąć w 2009 r. przychód wysokości 4,8 mld euro.

Więcej informacji na stronie internetowej firmy DSV Air&Sea.

Dodatkowych informacji udziela:
Kamil Gryko - konsultant Public Relations
LIGNAR PR Sp. z o. o.
Tel. 022/ 631 67 91-92 w. 17
Tel. kom. 0603 48 58 33
Telefon
Zobacz telefon
Adres ul. Mińska 63
03-828  Warszawa
POLSKA
(Kliknij żeby zobaczyć mapę)