INFORMATOR PRZEMYSŁOWY
Bezpośredni kontakt z firmami

DSV AIR&SEA – teraz także w Japonii

  • 19/03/2009, Warszawa

  • Dzięki niedawnemu przejęciu firmy ABX Logistics, globalna grupa logistyczna DSV powiększyła swoje udziały na rynkach azjatyckich. Od 2009 roku w ramach koncernu funkcjonuje oddział w Japonii.

 
Do tej pory Grupa DSV działała na rynku japońskim poprzez swoich partnerów. Dzięki finalizacji przejęcia operatora logistycznego ABX Logistics, posiada tam już własny oddział. Dotychczasowy zespół ABX został wraz z zapleczem infrastrukturalnym zintegrowany ze strukturami Grupy. Oznaczało to między innymi potrzebę wdrożenia korporacyjnego systemu IT.

Japońskie DSV, tak jak w innych krajach, docelowo będzie składało się z trzech dywizji: Road - spedycja drogowa, Air&Sea - spedycja lotnicza i morska, Solutions - logistyka magazynowa i dystrybucja. DSV przejęło biura w Osace, Tokio, Nagoi oraz Miyazaki, a także około 2000 mkw. powierzchni magazynowej. Firma oferuje pełen zakres usług logistycznych: od standardowych przewozów, poprzez spedycję lotniczą i morską, konsolidację przesyłek i usługi door to door, aż po obsługę magazynową i dystrybucję.

Do tej pory najbardziej rozwinięta była spedycja lotniczo-morska, gdyż ponad 70 proc. globalnych przychodów ABX generował właśnie ten sektor usług. Przejęcie ABX zdecydowanie usprawni obsługę naszych dotychczasowych i przyszłych klientów, gdyż cały proces transportowo-logistyczny odbywać się będzie w ramach jednej firmy - podkreśla Krzysztof Suchodoła, zastępca dyrektora zarządzającego DSV Air&Sea w Polsce. Nowy oddział przyniesie spore korzyści również dla polskich przedsiębiorców, którzy eksportują towary do Japonii bądź importują produkty z tego regionu. Jeśli chodzi o klientów Air&Sea ma to o tyle istotne znaczenie, że obowiązywać będą te same standardy w komunikacji i dostępie do informacji np. o statusie przesyłki. W przypadku pilnych zleceń jest to bardzo istotne - dodaje Krzysztof Suchodoła.

Ekspansja DSV w Japonii nie jest jedyną korzyścią dla Grupy wynikającą z integracji z ABX Logistics. DSV utrwaliło również swoją obecność na rynkach innych regionów świata (np. Argentyna, Brazylia, Chile, Egipt, Meksyk, Wenezuela). Zauważalny jest także znaczący wzrost udziału spedycji lotniczo-morskiej w portfolio usług DSV. Ponadto rośnie aktywność koncernu w obszarze transportu drogowego na rynkach Europy Południowej, a także usług logistycznych m.in. w Wielkiej Brytanii, Rosji, oraz Niemczech.

***

Globalny transport i logistyka

Grupa DSV jest globalnym dostawcą usług transportowych i logistycznych. Posiada biura i oddziały w ponad 60 krajach, zaś dzięki sieci agentów i partnerów świadczy usługi w ponad 110 państwach na całym świecie. Zatrudnia 21200 pracowników. Efektywne, kompleksowe rozwiązania DSV pozwoliły firmie osiągnąć w 2009 r. przychód wysokości 4,8 mld euro.

Więcej informacji na stronie internetowej firmy DSV.
Telefon
Zobacz telefon
Adres ul. Mińska 63
03-828  Warszawa
POLSKA
(Kliknij żeby zobaczyć mapę)