INFORMATOR PRZEMYSŁOWY
Bezpośredni kontakt z firmami

Rekordowe wyniki bez szkody dla środowiska

  • 08/03/2011, Warszawa

  • DSV, globalny koncern transportowo-logistyczny z centralą w Danii, opublikował roczne wyniki finansowe. W warunkach gospodarki podnoszącej się po niedawnym spowolnieniu udało się osiągnąć najwyższy przychód i zysk operacyjny w historii firmy.

 
Choć w 2010 r. widać już było oznaki wychodzenia z globalnego kryzysu, gospodarka nie nabrała jeszcze pełnych obrotów. Branżę transportową dotknęły także wyzwania losowe: wyjątkowo ciężka zima i wybuch islandzkiego wulkanu. Mimo to przychody Grupy DSV przekroczyły rekordowy dotychczas poziom z 2008 r., osiągając 42,5 mld duńskich koron (DKK).

DSV zawsze koncentrowało się na zwiększaniu efektywności, a lekcja kryzysu jedynie tę postawę wzmocniła. W 2010 r., dzięki optymalizacji usług i wprowadzaniu kolejnych narzędzi informatycznych, udało się pomimo rozszerzenia działalności utrzymać koszty na dotychczasowym poziomie. To jeden z czynników, jakie złożyły się na wysoki zysk operacyjny EBITA: 2,2 mld DKK.

W ubiegłym roku DSV przystąpiło do koalicji Global Compact, programu Organizacji Narodów Zjednoczonych promującego dobre praktyki biznesowe. Jednym z filarów programu jest dbałość o minimalizację negatywnych skutków działalności biznesowej na środowisko naturalne. DSV potraktowało swoje zobowiązania bardzo poważnie - intensywny rozwój nie przeszkodził w obniżeniu przeciętnej wielkości emisji na tono-kilometr do 36,4 g CO2.

Grupa DSV w Polsce także osiągnęła w 2010 r. dobre wyniki. Łączne przychody trzech spółek przekroczyły 459 mln złotych, zaś zysk operacyjny EBITA - 30 mln zł. Zdecydowanie największą częścią grupy pozostaje drogowa DSV Road, przynosząca ok. 70% przychodów i zysków, ale najszybciej rozwija się lotniczo-morska DSV Air&Sea, która niemal podwoiła przychody w porównaniu z 2009 r. Zgodnie z zapowiedziami specjalizująca się w logistyce magazynowej DSV Solutions uporała się już z negatywnymi skutkami kryzysu gospodarczego i znów wykazała zysk.

***

Globalny transport i logistyka

Grupa DSV jest globalnym dostawcą usług transportowych i logistycznych. Posiada biura i oddziały w ponad 60 krajach, zaś dzięki sieci agentów i partnerów świadczy usługi na całym świecie. Zatrudnia 21000 pracowników. Efektywne, kompleksowe rozwiązania DSV pozwoliły firmie osiągnąć w 2010 r. przychód wysokości 5,7mld euro.

Więcej informacji na stronie internetowej firmy DSV Air&Sea Sp. z o.o.
Telefon
Zobacz telefon
Adres ul. Mińska 63
03-828  Warszawa
POLSKA
(Kliknij żeby zobaczyć mapę)