INFORMATOR PRZEMYSŁOWY
Bezpośredni kontakt z firmami

DSV AIR&SEA wchodzi na rynki Ameryki Południowej

  • 31/03/2009, Warszawa

  • Od kwietnia 2009 r. rozpocznie swoją działalność w Argentynie, Chile i Peru spółka joint venture DSV-GL. DSV Air&Sea dzięki współpracy z LOS INKAS zapoczątkowało tym samym ekspansję Grupy na rynki Centralnej i Południowej Ameryki

 
Partnerzy zdecydowali się na utworzenie DSV-GL, aby umocnić swoją obecność na rynkach Ameryki Południowej. Zakładają utworzenie biur spółki we wszystkich najważniejszych krajach Ameryki Południowej w ciągu 2 lat.

Partner DSV, grupa logistyczna LOS INKAS z siedzibą główną w Santiago de Chile, funkcjonuje na rynkach regionalnych od ponad 40 lat. Spółki wchodzące w skład LOS INKAS operują bezpośrednio i poprzez podwykonawców w obszarze transportu, logistyki, spedycji oraz lotniczych i morskich usług handlingowych. Działalność transportowa rozwijana jest przez spółkę zależną - GOLDENLOGISTICS. Obydwaj kooperanci są już obecni na rynku chilijskim. Swoje oddziały posiadają tu zarówno GOLDENLOGISTICS, jak i ABX Logistics, przejęte przez DSV jesienią 2008 roku.

W przypadku Peru biuro DSV-GL powstanie na bazie GOLDENLOGISTICS. Natomiast w Argentynie nowo powstała spółka operować będzie pod własnym szyldem. Pierwszym planowanym etapem dalszej ekspansji DSV-GL jest Wenezuela.

Spółka DSV GL oferowała będzie zintegrowane usługi przewozowe i logistyczne ze szczególnym naciskiem na transport lotniczy i morski oraz dedykowane usługi spedycyjne. Siłą joint venture jest połączenie lokalnej wiedzy oraz doświadczenia LOS INKAS z globalną siecią połączeń, jaką posiada DSV Air&Sea - podkreśla Jørgen Møller, Dyrektor Generalny DSV Air&Sea.

***

Globalny transport i logistyka

Grupa DSV jest globalnym dostawcą usług transportowych i logistycznych. Posiada biura i oddziały w ponad 60 krajach, zaś dzięki sieci agentów i partnerów świadczy usługi w ponad 110 państwach na całym świecie. Zatrudnia 21200 pracowników. Efektywne, kompleksowe rozwiązania DSV pozwoliły firmie osiągnąć w 2009 r. przychód wysokości 4,8 mld euro.

Więcej informacji na stronie internetowej firmy DSV.
Telefon
Zobacz telefon
Adres ul. Mińska 63
03-828  Warszawa
POLSKA
(Kliknij żeby zobaczyć mapę)