INFORMATOR PRZEMYSŁOWY
Bezpośredni kontakt z firmami

Zakończenie przejęcia ABX LOGISTICS

  • 10/10/2008, Warszawa

  • 21 czerwca DSV złożył ofertę kupna ABX LOGISTICS, firmy spedycyjnej, której właścicielem jest private equity 3i Group.

 
Wprowadzenie
21 czerwca DSV złożył ofertę kupna ABX LOGISTICS, firmy spedycyjnej, której właścicielem jest private equity 3i Group. Główna siedziba ABX LOGISTICS znajduje się w Brukseli, firma ta jest reprezentowana w 35 krajach. Przejęcie zostało zaakceptowane przez odpowiednie organy regulacyjne konkurencji 19 września i ostateczne zakończenie nastąpiło 1 października br. Fuzja ta jest zaplanowanym i strategicznym krokiem i my wszyscy nie możemy się doczekać możliwości, jakie ona stworzy.

Przyczyna przejęcia
Fuzja DSV i ABX LOGISTICS jest dochodową konstelacją, która znacząco wzmocni naszą pozycję na rynku. Będziemy dalej działali na tym samym obszarze interesów a nasza pozycja umożliwi nam sprostanie wymaganiom klienta w większym stopniu i zaoferowanie opłacalnych rozwiązań. DSV i ABX LOGISTICS są wielokulturowymi firmami obecnymi na globalnym rynku z lokalną mentalnością. Następnym ważnym czynnikiem jest to, że dzielimy tę samą filozofię biznesową i kluczowe wartości takie, jak elastyczność, reagowanie i rzetelność. Geograficzne dopasowanie między północnoeuropejską obecnością DSV oraz południową i zachodnioeuropejską obecnością ABX LOGISTICS jest idealne i czyni z nas ważnego gracza na globalnym rynku transportowym i logistycznym. Poprzez przejęcie DSV stał się obecny na wszystkich kontynentach i rozszerzył swój geograficzny obszar zasięgu o 7 nowych krajów: Argentyna, Brazylia, Chile, Egipt, Japonia, Meksyk i Wenezuela.

„Cieszymy się, że będziemy mogli zaoferować naszym dotychczasowym i nowym klientom znacząco usprawnioną organizację transportową".

Dyrektor generalny
Jens Bjørn Andersen

Fakty dot. przejęcia
Wartość przedsiębiorstwa ABX LOGISTICS to 750 mln € (5,590 mln DKK) i po przejęciu staniemy się jedną z wiodących firm transportowych i logistycznych w Europie. Aktualnie jesteśmy obecni w 59 krajach i oferujemy usługi transportowe w ponad 110 krajach. Mamy ok. 25,200 pracowników. Wielkość naszego frachtu lotniczego i morskiego prawie się podwoiła i będziemy obsługiwać 215 tys. ton frachtu lotniczego i 85 tys. TEU frachtu morskiego rocznie. Nasza działalność drogowa zostanie wzmocniona, szczególnie we Włoszech, Niemczech, Francji i Hiszpanii, natomiast nasze usługi logistyczne zostaną wzmocnione głównie we Włoszech, Belgii, Niemczech, W. Brytanii i Rosji. Na początku firmy ABX LOGISTICS będą podlegać organizacyjnie DSV Air & Sea Division. Przez następne 18 miesięcy działalność drogowa i związana z rozwiązaniami zostanie przeniesiona odpowiednio z Air & Sea Division do Road and Solutions Divisions.

Oczekiwany wynik przejęcia
Fuzja DSV i ABX LOGISTICS stworzy silnego globalnego gracza transportowego oraz logistycznego i szacuje się, że współdziałania związane z fuzją zostaną ukończone do 2011 r. Oczekuje się, że nasi pracownicy osiągną światowy obrót roczny w wys. 6,517 mln €. Ogólnie rzecz biorąc, będziemy lepiej wyposażeni, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na całkowite globalne rozwiązania transportowe i będziemy w lepszym położeniu, aby negocjować korzystne porozumienia z wiodącymi przewoźnikami. Wzmocnimy i poprawimy naszą pozycję na kluczowych rynkach.

Nasz świat
Kraje, w których działa DSV Kraje, w których działają wspólnie DSV i ABX LOGISTICS Kraje, w których działa ABX LOGISTICS Argentina, Australia, Austria, Bangladesh, Belarus, Belgium, Brazil, Bulgaria, Canada, Chile, China, Croatia, the Czech Republic, Denmark, Egypt, Estonia,Finland, France, Germany, Greece, Hong Kong, Hungary, India, Indonesia, Ireland, Italy, Japan, Korea, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Malaysia, Mexico,Morocco, the Netherlands, New Zealand, Norway, Pakistan, the Philippines, Poland, Portugal, Romania, Russia, Serbia, Singapore, Slovakia, Slovenia, Spain,Sweden, Switzerland, Taiwan, Thailand, Turkey, Ukraine, United Arab Emirates, United Kingdom, USA, Venezuela, Vietnam.
Telefon
Zobacz telefon
Adres ul. Mińska 63
03-828  Warszawa
POLSKA
(Kliknij żeby zobaczyć mapę)