Używamy własnych plików cookie oraz stron trzecich, aby zwiększyć korzyści dla klienta i ulepszyć doświadczenie korzystania ze strony. Nawigowanie po stronie rozumiemy jako wyrażenie zgody na ich wykorzystanie. Aby uzyskać więcej informacji, proszę sprawdzić naszą politykę cookies

Dokładność pozycjonowania i powtarzalność wynoszą 0,0025mm (wg.ISO 230-2), podczas gdy tolerancje wymiarowe wykonywanych detali mieszczą się w granicach +/- 0,01mm (w zależności od materiału i grubości obrabianego detalu). Powierzchnia po obróbce spełnia warunki gładkości powierzchni do klasy N6 włącznie.

Pomimo, że maszyna przeznaczona jest do najbardziej prezycyjnych zadań (vide przykłady detali), jej solidna konstrukcja (ciężar maszyny wynosi ok.6.000kg) i maksymalna powierzchnia cięcia wynosząca 995 x 595 mm pozwala także na obróbkę większych detali, które można łatwo zamocować dzięki licznym otworom gwintowanym M8 rozmieszczonym na całej powierzchni stołu.

Oferowana wraz z maszyną pompa wysokociśnieniowa o ciśnieniu roboczym do 4.000 bar - w połączeniu z precyzyjną dyszą tnącą 0,3 mm - powoduje, że zużycie środka ściernego (gradacja 220) wynosi jedynie 50 g/min, a zużycie wody - 0,3 l/min. Możliwe jest też zastosowanie dyszy tnącej 0,5 mm.

Wykonanie precyzyjnych mikrodetali z praktycznie każdego materiału - maszyna wycina metale żelazne i nieżelazne, stale utwardzane, metale lekkie i ich stopy (m.in. aluminium, tantal, wolfram, cyrkon, tytan, magnez), materiały ceramiczne, szkło, pleksi, laminaty, kompozyty, karbon, kevlar, kamień (m.in.granit, marmur) gumę, materiały piankowe etc. - jest na maszynie MicroWaterJet F4 do 10x szybsze, niż na maszynach EDM.

Stabilna rama maszyny z odlewu mineralnego gwarantuje pełną sztywność konstrukcji w  odniesieniu do wymagań statycznych i dynamicznych i zapewnia optymalne wytłumianie wibracji oraz stabilność termiczną.

Trzy stopy maszynowe podpierają ramę nie generując naprężeń. Precyzyjnie szlifowane, podwójne prowadnice wszystkich osi zapewniają najwyższy stopień dokładności. Obrabiarka posiada opatentowany, jedyny w swoim rodzaju system łączenia ramy maszynowej z wanną roboczą, który zapewnia warunki do wykonywania elementów o najwyższej precyzji i powtarzalności.

Trwała, wytrzymała i kompaktowa konstrukcja maszyny została zaprojektowana z myślą o minimalizacji nakładów i zapewnieniu maksymalnej prostoty czyszczenia.

Maszyna wyposażona jest w skanery laserowe, które zabezpieczają wejście w obszar roboczy z 3 stron (opcjonalnie również fotokomórka lub ogrodzenie). Po stronie obsługowej wanna robocza posiada osłonę ze szkła pleksi zapewniającą dodatkową ochronę przy doskonałej widoczności przestrzeni roboczej.

Dzięki otworom pasowanym w szybki sposób montowane mogą być dodatkowe specjalne układy mocujące.

Osłony mieszkowe zapewniają ochronę systemów prowadniczych i pomiarowych. Napędy osiowe przenoszone są przez śruby kulowe wyposażone w dynamiczne, bezobsługowe serwomotory.