INFORMATOR PRZEMYSŁOWY
Bezpośredni kontakt z firmami

Hexagon Metrology

(Hexagon Metrology Sp. z o.o.)

Hexagon Metrology jest wiodącym globalnym producentem maszyn i urządzeń pomiarowych, skupiającym najbardziej uznane światowe marki w branży metrologicznej.


Poproś o informację

 

Wystąpił błąd i nie udało się wysłać informacji.Nie można wysłać części informacji, spróbuj ponownie.
Prosimy spróbować ponownie

Szczegółowa informacja o firmie Hexagon Metrology

Hexagon Metrology jest wiodącym globalnym producentem maszyn i urządzeń pomiarowych, skupiającym najbardziej uznane światowe marki w branży metrologicznej, takie jak: Romer, Brown Sharpe, DEA, Leitz, CE Johansson, Sheffield, Leica Geosystems, CogniTens, Tesa.

Bezpośrednio działająca na rynku polskim spółka Hexagon Metrology Sp. z o.o. zapewnia profesjonalne wsparcie klientów począwszy od dostaw poprzez szkolenia oraz serwis swoich urządzeń z dwóch punktów w Polsce.

Produkty Hexagon Metrology można podzielić na dwie podstawowe linie:

  • przenośnych urządzeń pomiarowych takich jak ramiona pomiarowe (Romer to najstarszy producent ramion pomiarowych na świecie), trackery laserowe, bezprzewodowe sondy pomiarowe, ręczne skanery bezkontaktowe i skanery w technologii światła białego.
  • stacjonarnych współrzędnościowych maszyn pomiarowych od najmniejszych ręcznych do największych (rekordy światowe) systemów pracujących w przemyśle lotniczym oraz ultra dokładnych (niepewność pomiarowa rzędu ułamków mikrometrów) laboratoryjnych maszyn pomiarowych.

Należy tu nadmienić, że oficjalnie uznaną pierwszą maszyną pomiarową na świecie była wmp DEA wyprodukowana w 1963 roku, a obecnie popularny typoszereg wmp Global jest produkowany w ponad 1000 egzemplarzy rocznie.

Dodatkowo Hexagon Metrology produkuje własne głowice (uchylno-obrotowe i stałe) i sondy pomiarowe (kontaktowe i bezkontaktowe), ręczne narzędzia pomiarowe Tesa oraz własne oprogramowanie pomiarowe.

Jedno z nich, PC DMIS - zostało zainstalowane w ponad 30 tysiącach licencji i jest najbardziej rozpowszechnionym oprogramowaniem pomiarowym na świecie. Dzięki takiej koncentracji niezawodnych, wyrobionych marek, pod względem zakresu oferowanych produktów, ich zaawansowania technologicznego oraz bezpośredniej obecności na światowych rynkach Hexagon Metrology jest zdecydowanym liderem w branży metrologii przemysłowej na świecie.

Telefon
Zobacz telefon
Strona www
Strona www
E-mail
Wyślij maila
Adres ul. Ciepłownicza 23
31-574  Kraków
małopolskie - POLSKA
(Kliknij żeby zobaczyć mapę)
Komunikaty prasowe firmy Hexagon Metrology

Hexagon Manufacturing Intelligence wprowadza na rynek oprogramowanie PC-DMIS 2017 R1

10/02/2017, Kraków - PC-DMIS 2017 R1 ma na celu usprawnienie pracy Użytkownika oraz udoskonalenie procesów pomiarowych

Hexagon Manufacturing Intelligence wprowadza na rynek nowy skaner optyczny

17/06/2016, Kraków - BLAZE 600M - system pomiarowy w technologii światła niebieskiego oferuje większą elastyczność i dokładność

Hexagon Manufacturing Intelligence laureatem prestiżowej nagrody Good Design

11/02/2016, Kraków - WLS qFLASH - skaner światła białego - otrzymał nagrodę GOOD DESIGN™ 2015 w zakresie projektowania wyrobów przemysłowych

Produkty firmy Hexagon Metrology

.C-CTA-4314872048