Używamy własnych plików cookie oraz stron trzecich, aby zwiększyć korzyści dla klienta i ulepszyć doświadczenie korzystania ze strony. Nawigowanie po stronie rozumiemy jako wyrażenie zgody na ich wykorzystanie. Aby uzyskać więcej informacji, proszę sprawdzić naszą politykę cookies

Hexagon Metrology
Hexagon Metrology

Hexagon Metrology

Hexagon Metrology Sp. z o.o.

Hexagon Metrology jest wiodącym globalnym producentem maszyn i urządzeń pomiarowych, skupiającym najbardziej uznane światowe marki w branży metrologicznej.

Kraków, małopolskie, Polska

O firmie Hexagon Metrology

Hexagon Metrology jest wiodącym globalnym producentem maszyn i urządzeń pomiarowych, skupiającym najbardziej uznane światowe marki w branży metrologicznej, takie jak: Romer, Brown Sharpe, DEA, Leitz, CE Johansson, Sheffield, Leica Geosystems, CogniTens, Tesa.

Bezpośrednio działająca na rynku polskim spółka Hexagon Metrology Sp. z o.o. zapewnia profesjonalne wsparcie klientów począwszy od dostaw poprzez szkolenia oraz serwis swoich urządzeń z dwóch punktów w Polsce.

Produkty Hexagon Metrology można podzielić na dwie podstawowe linie:

  • przenośnych urządzeń pomiarowych takich jak ramiona pomiarowe (Romer to najstarszy producent ramion pomiarowych na świecie), trackery laserowe, bezprzewodowe sondy pomiarowe, ręczne skanery bezkontaktowe i skanery w technologii światła białego.
  • stacjonarnych współrzędnościowych maszyn pomiarowych od najmniejszych ręcznych do największych (rekordy światowe) systemów pracujących w przemyśle lotniczym oraz ultra dokładnych (niepewność pomiarowa rzędu ułamków mikrometrów) laboratoryjnych maszyn pomiarowych.

Należy tu nadmienić, że oficjalnie uznaną pierwszą maszyną pomiarową na świecie była wmp DEA wyprodukowana w 1963 roku, a obecnie popularny typoszereg wmp Global jest produkowany w ponad 1000 egzemplarzy rocznie.

Dodatkowo Hexagon Metrology produkuje własne głowice (uchylno-obrotowe i stałe) i sondy pomiarowe (kontaktowe i bezkontaktowe), ręczne narzędzia pomiarowe Tesa oraz własne oprogramowanie pomiarowe.

Jedno z nich, PC DMIS - zostało zainstalowane w ponad 30 tysiącach licencji i jest najbardziej rozpowszechnionym oprogramowaniem pomiarowym na świecie. Dzięki takiej koncentracji niezawodnych, wyrobionych marek, pod względem zakresu oferowanych produktów, ich zaawansowania technologicznego oraz bezpośredniej obecności na światowych rynkach Hexagon Metrology jest zdecydowanym liderem w branży metrologii przemysłowej na świecie.

Polecane wiadomości: Hexagon Metrology

.C-CTA-4314872048