Używamy własnych plików cookie oraz stron trzecich, aby zwiększyć korzyści dla klienta i ulepszyć doświadczenie korzystania ze strony. Nawigowanie po stronie rozumiemy jako wyrażenie zgody na ich wykorzystanie. Aby uzyskać więcej informacji, proszę sprawdzić naszą politykę cookies

Dziś firma Hexagon Manufacturing Intelligence (wcześniej Hexagon Metrology) poinformowała, że wizyjny system pomiarowy WLS qFLASH otrzymał prestiżową nagrodę GOOD DESIGN przyznawaną przez Chicago Athenaeum - Muzeum Architektury i Wzornictwa.

GOOD DESIGN, zainicjowany po raz pierwszy w roku 1950, jest jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów w dziedzinie designu. Cykl GOOD DESIGN nagradza najbardziej innowacyjne oraz awangardowe projekty produktów przemysłowych i graficznych z całego świata. Rozwiązanie pomiarowe WLS qFLASH otrzymało najwyższe wyróżnienie w kategorii wzornictwa przemysłowego. Wszystkie oceniane produkty muszą być zaprojektowane z myślą o rynku masowym, a także produkowane lub wytwarzane co najmniej dwa lata przed kolejną edycją konkursu. Każdego roku grupa ekspertów z dziedziny designu ocenia formę, materiały oraz funkcjonalność projektów i nagradza najbardziej innowacyjne rozwiązania w zakresie projektowania i estetyki.

WLS qFLASH - zdobywca prestiżowej nagrody - to bezstykowy, optyczny system stworzony z myślą o halach produkcyjnych, który do przenośnych pomiarów 3D wykorzystuje intensywne oświetlenie bazujące na niebieskich diodach LED. Mała, lekka i łatwa w obsłudze głowica optyczna umieszczona w wytrzymałej obudowie z włókna węglowego sprawdza się w trudnych warunkach przemysłowych. Dzięki niskiej wrażliwości na wibracje maszyn, światło zewnętrzne lub zmiany temperatur, WLS qFLASH umożliwia producentom części pomiar ich powierzchni i cech metrologicznych w bardzo trudnym środowisku, takim jak np. tłocznie. Technologia stereowizyjna WLS qFLASH pozwala na szybką akwizycję obrazu, średnio w okresie krótszym niż 10 milisekund, zapewniając tym samym pomiar niezakłócany zmiennymi warunkami otoczenia. Błyszczące obiekty i powierzchnie mogą być mierzone bez wcześniejszego przygotowania (pudrowania), zwiększając wydajność kontroli procesu produkcji.

"Firma Hexagon Manufacturing Intelligence czuje się zaszczycona, przyznaniem nagrody GOOD DESIGN 2015 tak innowacyjnemu produktowi, jakim jest WLS qFLASH, oraz jego najnowszej technologii oświetlenia opartego na niebieskich diodach LED" - powiedział Nathan Persky, Dyrektor Generalny oddziału Hexagon Manufacturing Intelligence w Izraelu, gdzie powstał projekt urządzenia pomiarowego WLS qFLASH. "W konkursie ocenianych jest 500 projektów wielu światowych producentów, co oznacza naprawdę bardzo ostrą konkurencję. Otrzymanie wyróżnienia w kategorii designu stanowi zatem ogromne osiągnięcie i wyzwanie. Nagroda została przyznana WLS qFLASH nie tylko za design, ale również za jego niewielkie rozmiary, lekkość oraz przystępną cenę, dzięki którym stanowi bardzo dynamiczne rozwiązanie dla dzisiejszego rynku metrologii przemysłowej" - dodał Nathan Persky.

O firmie Hexagon Manufacturing Intelligence

Hexagon Manufacturing Intelligence pomaga producentom przemysłowym rozwijać przełomowe technologie dzisiaj, a jutro - produkty zmieniające życie. Jako wiodący specjalista w zakresie metrologii i produkcji, ekspert w sondowaniu, myśleniu i działaniu dzięki zbieraniu, analizie i aktywnemu wykorzystywaniu danych zapewnia klientom pewność w zwiększaniu produkcji i wydajności przy jednoczesnym ulepszaniu jakości produktów.

Przez sieć lokalnych centrów usługowych, zakładów produkcyjnych i działań komercyjnych na pięciu kontynentach kształtujemy zmiany w produkcji, aby stworzyć świat, w którym jakość zwiększa wydajność produkcji. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej HexagonMI.

Hexagon Manufacturing Intelligence jest częścią Hexagon (Nasdaq w Sztokholmie: HEXA B; strona internetowa hexagon com), wiodącego globalnego dostawcy technologii informacyjnych zwiększających jakość i wydajność w zastosowaniach geoprzestrzennych i przemysłowych.