Używamy własnych plików cookie oraz stron trzecich, aby zwiększyć korzyści dla klienta i ulepszyć doświadczenie korzystania ze strony. Nawigowanie po stronie rozumiemy jako wyrażenie zgody na ich wykorzystanie. Aby uzyskać więcej informacji, proszę sprawdzić naszą politykę cookies

Firma Hexagon Manufacturing Intelligence ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek PC-DMIS 2017 R1 - najnowszej wersji wiodącego na świecie oprogramowania metrologicznego. ‘R1' to skrót od ‘Release 1' ("Wersja 1") - aby osiągnąć maksymalną niezawodność platformy w roku 2017 planowane jest bowiem wprowadzenie na rynek dwóch głównych wersji oprogramowania PC-DMIS z aktualizacją Service Pack..

PC-DMIS 2017 R1 ułatwia użytkownikowi korzystanie z najnowszych funkcji oraz udogodnień oprogramowania. Jest to możliwe dzięki ukazującemu się podczas pierwszego uruchamiania programu oknu „Co nowego" (‘What's New'). Natomiast komunikaty dotyczące nowej wersji oprogramowania ułatwiają użytkownikowi dostęp do najważniejszych informacji. Praktyczne zastosowanie oprogramowania zostało w taki sposób udoskonalone, aby przyspieszyć realizację codziennych zadań, takich jak rozpoczynanie i przeprowadzanie czynności pomiarowych, kopiowanie i wklejanie oraz importowanie plików.

Najnowsza wersja PC-DMIS po raz pierwszy udostępnia użytkownikowi nową funkcję Optymalizacji Ścieżki, która korzysta z zastosowania algorytmu wielowątkowego w komputerach z procesoramii wielordzeniowymi, dzięki czemu optymalizacja ścieżki jest szybsza niż wcześniej. Funkcja QuickMeasure (Szybkiego Pomiaru) została poszerzona o proste czynności skanowania, a nowa strategia pomiarowa dla funkcji AutoFeature Plane umożliwia dyskretny wybór punktów pomiarowych. Zastosowanie QuickFeature możliwe jest również podczas korzystania z funkcji Live View (podgląd obrazu na żywo) w optycznych maszynach pomiarowych. Udoskonalone narzędzia chmury punktów obejmują: nowe narzędzie Caliper do przeprowadzania dwupunktowych kontroli, które działa jak prawdziwa suwmiarka oraz Udoskonalony Zoom i Obrót ( Zoom and Rotation) dla przenośnych skanerów - dzięki tej opcji dane pomiarowe płynnie przekazywane są do Okna Graficznego. Nowa funkcja Wymiarowania (Size Dimension) ułatwia obliczanie i raportowanie wymiarów stosowanych w wymiarze lokalnym oraz globalnym, zgodnie z normą ISO bądź ASME. Natomiast nowe narzędzie do mapowania Feature-Sensor (Cecha-Sonda) zapewnia udoskonaloną kontrolę za pomocą funkcji QuickFeature podczas czynności pomiarowych przeprowadzanych w wykorzystaniem urządzeń wielosensorowych.

"Celem PC-DMIS 2017 R1 jest utrzymanie dużej stabilności produktu oraz poprawa pracy użytkownika" - powiedział Ken Woodbine, Kierownik Linii Produktów w Dziale Oprogramowania firmy Hexagon Manufacturing Intelligence Metrology. "Najnowsza wersja oprogramowania to znaczący krok naprzód z jeszcze większą ilością cennych udogodnień przekładających się na poprawę wydajności pracy na wszystkich obszarach produkcji produktu" - dodał Ken Woodbine.

Wraz PC-DMIS 2017 R1 na rynku debiutują dwie nowe aplikacje stworzone z myślą o środowisku przemysłowym - Inspect oraz Centrum Powiadomień (Notification Centre). Inspect to prosta w konfiguracji platforma służąca do rozpoczynania czynności pomiarowych za pomocą PC-DMIS oraz przeglądu raportów. Natomiast Centrum Powiadomień pomaga użytkownikowi kontrolować procesy pomiarowe za pomocą konfigurowanych ostrzeżeń otrzymywanych dzięki zewnętrznym bądź wewnętrznym kontrolkom świetlnym współrzędnościowej maszyny pomiarowej bądź różnorodnym informacjom dźwiękowym.

Oprogramowanie PC-DMIS 2017 R1 jest jest dostępne do pobrania od teraz. Więcej informacji uzyskają Państwo w lokalnych centralach handlowych i u przedstawicieli firmy Hexagon.

O firmie Hexagon Manufacturing Intelligence

Hexagon Manufacturing Intelligence pomaga producentom przemysłowym rozwijać przełomowe technologie dzisiaj, a jutro - produkty zmieniające życie. Jako specjalista w zakresie metrologii i produkcji, ekspert w sondowaniu, myśleniu i działaniu dzięki zbieraniu, analizie i aktywnemu wykorzystywaniu danych zapewnia klientom pomoc w zwiększaniu produkcji i wydajności przy jednoczesnym ulepszaniu jakości produktów.

Przez sieć lokalnych centrów serwisowych, zakładów produkcyjnych i biur sprzedaży na pięciu kontynentach kształtujemy zmiany w produkcji, aby stworzyć świat, w którym jakość zwiększa wydajność produkcji. Więcej informacji można znaleźć na stronie HexagonMI.

Hexagon Manufacturing Intelligence jest częścią Hexagon (Nasdaq w Sztokholmie: HEXA B; strona internetowa hexagon), wiodącego globalnego dostawcy technologii informacyjnych zwiększających jakość i wydajność w zastosowaniach geoprzestrzennych i przemysłowych.