Używamy własnych plików cookie oraz stron trzecich, aby zwiększyć korzyści dla klienta i ulepszyć doświadczenie korzystania ze strony. Nawigowanie po stronie rozumiemy jako wyrażenie zgody na ich wykorzystanie. Aby uzyskać więcej informacji, proszę sprawdzić naszą politykę cookies

Dziś firma Hexagon Manufacturing Intelligence zaprezentowała BLAZE 600M - najnowszy bezstykowy optyczny system pomiarowy. Oparty na sprawdzonej technologii światła białego firmy Hexagon i uzupełniony o nową technologię i funkcjonalność, BLAZE 600M to uniwersalna obsługiwana ręcznie platforma do szybkiego pozyskiwania danych 3D i dostarczania użytecznych informacji, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

BLAZE 600M - rozwiązanie pomiarowe typu "wszystko-w-jednym" łączące obrazy cyfrowe wysokiej rozdzielczości z niebieskim światłem LED - zapewnia dokładną kontrolę w wytrzymałym, wszechstronnym i ultra-przenośnym pakiecie mieszczącym się zaledwie w jednym pojemniku transportowym. System zapewnia szeroki zakres ustawień rozmiaru pola pomiarowego i zachowuje wysoką dokładność nawet podczas kontroli większych obszarów, zapewniając maksymalną wydajność bez uszczerbku na jakości. System BLAZE 600M jest wydajny nawet w przypadku kontroli metalicznych, plastikowych i kompozytowych elementów, bez konieczności specjalnego przygotowania powierzchni. Niezwykła szybkość rejestracji danych oznacza, że warunki środowiskowe zaledwie w niewielkim stopniu wpływają na wyniki pomiarowe.

BLAZE 600M jest dostępny w dwóch konfiguracjach oświetlania, dzięki czemu użytkownicy mogą zoptymalizować system w celu realizacji swojego zadania pomiarowego - od rutynowej kontroli po pomiar złożonych, skomplikowanych elementów, wymagających materiałów, lub też digitalizacji 3D dla zadań inżynierii odwrotnej. Operatorzy mogą również bezpośrednio dokonać wyboru różnych metod pozyskiwania danych powierzchni, aby zapewnić możliwie najlepsze wyniki dla każdego określonego zadania.

"Dzięki nowym technologiom zastosowanym w BLAZE 600M nasze portfolio systemów optycznych osiągnie wyższy poziom efektywności" - tłumaczy Nathan Persky, Dyrektor Generalny działu linii produktów zrobotyzowanych w firmie Hexagon Manufacturing Intelligence. "System ten nie tylko jest bardziej dokładny niż nasze dotychczasowe systemy fotometryczne w technologii światła białego, ale jest również znacznie łatwiejszy w konfiguracji. BLAZE 600M bardzo łatwo ustawić i dostosować do rodzaju części i zadania metrologicznego, a dodatkowe opcje pola pomiarowego zapewniają maksymalną szybkość i wydajność na hali produkcyjnej" - dodaje Nathan Persky.

System BLAZE 600M już od dziś dostępny jest w sprzedaży na całym świecie. Więcej informacji uzyskają Państwo w lokalnych punktach handlowych i u przedstawicieli firmy Hexagon.


O firmie Hexagon Manufacturing Intelligence

Hexagon Manufacturing Intelligence pomaga producentom przemysłowym rozwijać przełomowe technologie dzisiaj, a jutro - produkty zmieniające życie. Jako wiodący specjalista w zakresie metrologii i produkcji, ekspert w wyczuwaniu, myśleniu i działaniu dzięki zbieraniu, analizie i aktywnemu wykorzystywaniu danych zapewnia klientom pewność w zwiększaniu produkcji i wydajności przy jednoczesnym ulepszaniu jakości produktów.

Przez sieć lokalnych centrów serwisowych, zakładów produkcyjnych i biur sprzedaży na pięciu kontynentach kształtujemy zmiany w produkcji, aby stworzyć świat, w którym jakość zwiększa wydajność produkcji. Więcej informacji można znaleźć na stronie HexagonMI com.

Hexagon Manufacturing Intelligence jest częścią Hexagon (Nasdaq w Sztokholmie: HEXA B; hexagon com), wiodącego globalnego dostawcy technologii informacyjnych zwiększających jakość i wydajność w zastosowaniach geoprzestrzennych i przemysłowych.