Używamy własnych plików cookie oraz stron trzecich, aby zwiększyć korzyści dla klienta i ulepszyć doświadczenie korzystania ze strony. Nawigowanie po stronie rozumiemy jako wyrażenie zgody na ich wykorzystanie. Aby uzyskać więcej informacji, proszę sprawdzić naszą politykę cookies

 

Aplikacja MobilePrice wspiera działania pracowników działu sprzedaży, takie jak kontrola cen towarów i drukowanie cenówek. Rozwiązanie to udoskonala proces znakowania cen produktów znajdujących się w ofercie sklepu. W porównaniu do tradycyjnego systemu znakowania towarów, w którym wszystkie etykiety cenowe były drukowane na zapleczu i później ręcznie rozmieszczane na produktach bądź półkach towarowych, eliminuje praktycznie do zera możliwość błędnego oznakowania towaru.

Pracownik wyposażony w terminal zasilony aktualną kartoteką towarową i podpiętą do niego drukarkę kodów kreskowych, skanuje kolejne kody towarów, kontroluje na ekranie terminala poprawność ceny towaru z ceną zawartą w terminalu i w przypadku niezgodności cen może jednym przyciskiem zlecić wydruk zadanej ilości etykiet uwzględniających różnice cen tj. w przypadku ceny aktualnej, niższej od ceny przed przeceną, drukowana jest etykieta przecenowa, gdzie stara cena jest ceną przekreśloną, a cena nowa wyraźnie oznaczona drukiem wytłuszczonym. W przypadku ceny aktualnej wyższej od ceny przed przeceną drukowana jest etykieta zawierająca tylko cenę bieżącą. Oczywiście wygląd etykiety jest modyfikowalny i ograniczony tylko możliwościami drukarki. Nie ma przeszkód, aby na przykład w przypadku przecen do nazwy towarów na etykiecie automatycznie dodawać napis PROMOCJA. Stosując takie rozwiązanie dział sprzedaży sklepu jest w stanie szybko i bezbłędnie oznakować cenówkami towary lub półki sklepowe.

Aplikacja wykorzystuje terminale przenośne oparte o systemy Windows Mobile, Windows CE firmy Motorola (np. MC9090, MC3090) oraz drukarki przenośne firmy Zebra (QL220, QL320, QL420, RW220, RW420). Połączenie z drukarką realizowane jest za pomocą interfejsu Bluetooth, WiFi, bądź dedykowanym kablem komunikacyjnym. Zasilanie bazy danych terminala może odbywać się poprzez odczyt danych z udostępnionej bazy danych systemu nadrzędnego lub wczytywanie plików tekstowych.