Używamy własnych plików cookie oraz stron trzecich, aby zwiększyć korzyści dla klienta i ulepszyć doświadczenie korzystania ze strony. Nawigowanie po stronie rozumiemy jako wyrażenie zgody na ich wykorzystanie. Aby uzyskać więcej informacji, proszę sprawdzić naszą politykę cookies

Kärcher
Kärcher

Kärcher

Kärcher Sp. z o.o.

Firma prowadzi na terenie całej Polski sprzedaż, marketing i serwis urządzeń czyszczących przeznaczonych do użytku domowego i zastosowań profesjonalnych.

Kraków, małopolskie, Polska

O firmie Kärcher

W Polsce Kärcher obecny jest od 1993 roku oferując innowacyjne produkty i technologie czyszczenia:

 • od urządzeń dla rynku konsumenckiego po profesjonalne wysokociśnieniowe urządzenia czyszczące,
 • przemysłowe odkurzacze,
 • urządzenia piorące i do czyszczenia parą (bez użycia środków chemicznych),
 • szorowarki,
 • zamiatarki,
 • stacjonarne urządzenia ciśnieniowe
 • i odkurzacze samoobsługowe,
 • myjnie samochodowe,
 • systemy recyrkulacji wody
 • oraz firmowe środki czyszczące dla szeregu branż (np. hotelarstwo, gastronomia, budownictwo, rolnictwo, motoryzacja, rzemiosło, handel, usługi porządkowe, logistyka)
 • oraz różnorodne wyposażenie dodatkowe dla urządzeń profesjonalnych i domowych.

Rok 2013 był kolejnym, bardzo udanym rokiem dla firmy Kärcher. Firma ponownie zanotowała wzrost sprzedaży i zatrudnienia oraz zwiększyła swój udział w globalnym rynku urządzeń i środków czyszczących. Obrót, który przekroczył poziom 2 miliardów Euro i sprzedaż w wysokości 12,5 miliona urządzeń były najwyższe w historii Kärcher.

Innowacyjność ponownie była jednym z najważniejszych czynników sukcesu: 90% produktów Kärcher nie jest starsza niż pięć lat. W 2013 roku firma zaprezentowała ponad 120 nowych produktów i złożyła 50 wniosków o przyznanie patentu. Po raz pierwszy w historii osiągnięta została liczba 500 posiadanych przez firmę patentów.

W 2013 roku firma była aktywnie zaangażowana w działania na rzecz ochrony środowiska oraz wspierała charytatywne, społeczne i kulturalne instytucje w wielu krajach na świecie. Kärcher jest partnerem Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce oraz członkiem United Nations Global Compact (UNGC). Dodatkowo we współpracy z Global Nature Fund firma zbudowała w Kolumbii naturalną, ekologiczną oczyszczalnię ścieków, która pracuje na potrzeby 4000 miasteczka. Kärcher wykorzystał także własną technologię i wiedzę, aby przyczynić się do konserwacji tak cennych zabytków architektury jak Wielka Kaskada na terenie Pałacu Nymphenburg w Monachium czy London Eye.

Założenia zrównoważonego rozwoju mają długą tradycję w działalności firmy Kärcher. Alfred i Irena Kärcher – twórcy firmy – oparli swe dążenia do jej rozwoju na przekonaniu, że trwały sukces gospodarczy jest możliwy tylko wtedy, gdy społeczne aspekty, w tym poszanowanie wartości ludzkich i zaangażowanie na rzecz społeczeństwa są stałymi elementami działalności zawodowej.

Trzecim filarem zrównoważonego rozwoju firmy, oprócz aspektu ekonomicznego i społecznego, jest ochrona zasobów naturalnych ziem, która odgrywała kluczową rolę w Kärcher już w roku 1970. O tym, że Kärcher jest w pełni świadomy swojej odpowiedzialności społecznej mogą świadczyć wszechstronne wytyczne m.in. nasi dostawcy w swojej działalności są zobowiązani do ścisłego przestrzegania kodeksu postępowania Kärcher.

Dokumenty do pobrania

 • Urządzenia wysokociśnieniowe Pobierz

Certyfikaty:

ISO 9001, ISO 14001, EN 60204, EN 60335, CE

Polecane wiadomości: Kärcher

.C-CTA-2709257941