Używamy własnych plików cookie oraz stron trzecich, aby zwiększyć korzyści dla klienta i ulepszyć doświadczenie korzystania ze strony. Nawigowanie po stronie rozumiemy jako wyrażenie zgody na ich wykorzystanie. Aby uzyskać więcej informacji, proszę sprawdzić naszą politykę cookies

Na skutek globalizacji, znacznie wzrósł przepływ dóbr, który pociągnął za sobą większe wymogi związane z jakością czyszczenia w powiązanych gałęziach przemysłu, takich jak: produkcja cukru, soli i mąki w przemyśle spożywczym; produkcja wapna i cementu w przemyśle budowlanym; lub produkcja PVC, pigmentów farb i siarki w przemyśle chemicznym. Dlatego też każda instalacja czyszcząca musi zostać indywidualnie zaprojektowana, tak by odpowiadała specyfice zabrudzeń (ciecze takie jak artykuły spożywcze, oleje, produkty chemiczne, materiały luźne/sypkie oraz gazy), którym będzie musiała sprostać. Modułowe systemy mycia cystern i zbiorników Kärcher umożliwiają spełnienie wymagań niezbędnych do wdrożenia systemów HACCAP i SQAS.

Firma Kärcher stworzyła nowy, ulepszony system mycia cystern i zbiorników. Wśród wielu innowacyjnych rozwiązań można wymienić łatwe w montażu moduły, głowica z nowym hamulcem hydraulicznym, oraz tryb eco!efficiency w nagrzewnicy HWE 4000 gas, która zużywa nawet do 7% mniej energii. System składa się z pompy wysokociśnieniowej, generatora gorącej wody, głowicy myjącej oraz centralnej jednostki sterującej. Jest projektowany, ściśle według wymagań klienta.

Stacjonarne pompy wysokociśnieniowe HDI 30/10 i HDI 38/12


Głowica cylindra została wykonana z Eco Brass - wysokiej jakości stopu mosiądzu bez zawartości ołowiu, o dużej odporności chemicznej. Materiał głowicy w połączeniu z ceramicznym nurnikiem i zaworami ze stali nierdzewnej sprawiają, że pompa charakteryzuje się bardzo wysoką trwałością. Wytrzymała rama daje możliwość ułożenia aż trzech jednostek jedna na drugiej dla zaoszczędzenia miejsca. Dzięki budowie modułowej system można łatwo zaadaptować do wymaganego wydatku i ciśnienia wody.

Generator gorącej wody HWE 4000 gas

Dzięki zastosowaniu dedykowanego palnika z modulacją płomienia w nagrzewnicy, który posiada skrócony czas przedmuchiwania komory, zaoszczędzono aż do 7% energii. Rozwiązanie to pozwala przyspieszyć proces nagrzewania wody. Dodatkowo naszym klientom proponujemy rozwiązania, które w przypadku pracy wodą zimną nie wychładzają wody w nagrzewnicy, tzw. bypass pozwala na uzyskanie jeszcze większej oszczędności energii. Proponujemy też rozwiązania, które umożliwiają dodatkowy odzysk energii z popłuczyn bądź spalin. Energia ta jest przekazywana do wody, która zasila komponenty myjni.

Głowica HKS 100 speed control

Głowica myjąca HKS 100 posiada dwie dysze które obracają się w każdym kierunku. Rozwiązanie to gwarantuje dokładne oczyszczenie całej powierzchni zbiornika. Głowica została wyposażona w nowy hamulec hydrauliczny który równoważy zmieniającą się lepkość płynu hamulcowego podczas naprzemiennej pracy w trybie gorącej i zimnej wody. To daje możliwość optymalnego ustawienia strumienia oraz stałych efektów czyszczenia. Głowica spełnia dyrektywy kwalifikujące ją do pracy w strefie zagrożenia wybuchem Ex II 1 G D c T4 (Directive 94/9EC).