Używamy własnych plików cookie oraz stron trzecich, aby zwiększyć korzyści dla klienta i ulepszyć doświadczenie korzystania ze strony. Nawigowanie po stronie rozumiemy jako wyrażenie zgody na ich wykorzystanie. Aby uzyskać więcej informacji, proszę sprawdzić naszą politykę cookies

Mogą być pomalowane lub z dodatkiem piasku dla zwiększenia własności antypoślizgowych.

1. Czyszczenie podstawowe + zabezpieczenie

Koniecznie w dwóch przejściach
1.1 Do pozbycia się uporczywych zabrudzeń z oleju, sadzy bądź osadu mineralnego należy użyć środka do czyszczenia podłóg RM 69 ASF. W zależności od stopnia zabrudzenia stosuje się roztwór 5-10%. W metodzie dwuetapowej najlepiej jest skorzystać z szorowarki z zielonymi szczotkami walcowymi lub padami walcowymi, ponieważ są w stanie poradzić sobie z brudem nawet w wąskich szczelinach powierzchni. Zabrudzoną posadzkę należy spryskać roztworem środka czyszczącego i pozostawić do momentu aż roztwór zwiąże cały brud. Tak przygotowaną podłogę należy czyścić naprzemiennie, a w zależności od stopnia zabrudzenia - więcej niż raz. Po odessaniu pozostałości środka czyszczącego posadzkę neutralizuje się czystą wodą.

1.2 Użyj środka do intensywnego doczyszczania RM 752 w roztworze 10-25% (w zależności od struktury nawierzchni) gdy chcesz usunąć powłokę zabezpieczającą z posadzek przemysłowych. Ponownie skorzystaj z opisanej powyżej metody dwuetapowej. Należy pamiętać o odczekaniu minimum 10 minut na związanie środka czyszczącego z brudem, ale jednocześnie nie można dopuścić do zaschnięcia środka czyszczącego na czyszczonej powierzchni. Dlatego warto ją podzielić na mniejsze sekcje. Kilkukrotnie wyczyść powierzchnię szorowarką z ustawionym maksymalnym naciskiem, używając zielonych padów walcowych lub szczotki walcowej. Po rozpuszczeniu pozostałości powłoki, zabrudzony roztwór zostaje odessany i zneutralizowany czystą wodą w jednym przejściu roboczym. Na koniec odczekaj aż powierzchnia wyschnie.

1.3 Dla lepszego zabezpieczenia powierzchni przed ponownym zabrudzeniem oraz uszkodzeniami, pokryj ją cienką warstwą trwałej powłoki ochronnej RM 782 przy pomocy płaskiego mopa, najlepiej z mikrofibry. Powłokę ochronną należy rozprowadzić dokładnie i równomiernie, tak, aby uzyskać jednolity efekt. Powtórz proces po ok 30 min. kiedy pierwsza warstwa wyschnie. Następnie pozwól zaaplikowanej emulsji stwardnieć przez noc - w tym czasie nie wolno po niej chodzić ani jeździć.

2. Czyszczenie zasadnicze

Bez ponownego wycierania oraz płukania
Do czyszczenia zasadniczego użyj szorowarki ze standardowymi, czerwonymi szczotkami walcowymi. Czyść w jednym przejściu roboczym, z delikatnym naciskiem szczotki do podłoża. Użyj środka do czyszczenia podłóg RM 69 ASF w roztworze 0,5-3% (w zależności od stopnia zabrudzenia). Nie trzeba go wycierać ani spłukiwać wodą, a powierzchnia od razu nadaje się do użycia.

3. Odnawianie

Użyj środka czyszcząco-regenerującego.
Jeśli musisz pozbyć się śladów obuwia i obcasów, użyj szorowarkę z żółtymi padami walcowymi (do powierzchni gładkiej) lub delikatne białe szczotki walcowe (do powierzchni z nierównościami), w połączeniu ze środkiem czyszcząco-regenerującym RM 748. Środek ten "naprawi" powierzchnię i nada jej gładkie, równomierne wykończenie. Najpierw spryskaj brudne ślady koncentratem, a następnie wypoleruj.

4. Ślady opon oraz hamowania

Krótko trzymaj detergent
Aby usunąć ślady hamowania wózka widłowego lub zużytych opon spryskaj zabrudzoną powierzchnię środkiem RM 776 i pozostaw na 5 minut. Następnie usuń resztki zabrudzonego płynu szorowarką. Uwaga: nie używaj tej metody na powierzchni z powłoką ochronną, ponieważ może doprowadzić do jej uszkodzenia.
W skrócie:
Czego potrzebujesz do czyszczenia i zabezpieczenia elastycznych powierzchni podłóg.

Czyszczenie podstawowe i zabezpieczenie powłoką

• Alkaliczny środek do podłóg RM 69 ASF lub środek do intensywnego doczyszczania RM 752
• Zielone pady walcowe lub szczotki walcowe
• Szorowarka BR 55/40

Czyszczenie zasadnicze

• Alkaliczny środek do podłóg RM 69 ASF
• Standardowa, czerwona szczotka walcowa
Odświeżanie/Odnowa
• Środek czyszcząco-regenerujący RM 748
Usuwanie śladów opon i hamowania
• Środek do usuwania śladów po oponach RM 776