Używamy własnych plików cookie oraz stron trzecich, aby zwiększyć korzyści dla klienta i ulepszyć doświadczenie korzystania ze strony. Nawigowanie po stronie rozumiemy jako wyrażenie zgody na ich wykorzystanie. Aby uzyskać więcej informacji, proszę sprawdzić naszą politykę cookies

Klasyfikacja odkurzaczy przemysłowych Kärcher

Uwaga: Odkurzaczy przemysłowych marki Kärcher nie należy mylić z odkurzaczami uniwersalnymi WD kierowanymi do zwykłego konsumenta i z odkurzaczami profesjonalnymi NT.

Odkurzacze przemysłowe to oddzielna grupa urządzeń Kärcher polecana do różnych gałęzi przemysłu. Kärcher oferuje kilka grup odkurzaczy: IV, IVC, IVL, IVR, IVR-L, IVR-B.

W portfolio produktowym Kärcher możemy wyróżnić:

 • IV - cyklonowe odkurzacze przemysłowe
  Przystosowane są do zasysania cząsteczek z tworzyw sztucznych przy linii montażowej, dużych ilości odpadów czy np. pudru farmaceutycznego - klasa filtracji H. Grupami docelowi linii IV są miedzy innymi: przemysł, chemiczny, farmaceutyczny, tekstylia, przemysł obróbki tworzyw sztucznych.
 • IVC - cyklonowe, kompaktowe odkurzacze przemysłowe
  Wyróżniają się wysoką mobilnością i pomimo kompaktowej budowy charakteryzują się bardzo dobrą wydajnością. Odkurzacze te cechują się najlepszym stosunkiem jakości do ceny. Grupami docelowi linii IVC są miedzy innymi: przemysł, chemiczny, farmaceutyczny, tekstylia, przemysł szklarski czy przemysł spożywczy. Potencjalnym klientem są również małe i średnie firmy sektora budowlanego, przemysłu drzewnego i logistycznego.
 • IVL - przemysłowe odkurzacze do cieczy (posiadają możliwość aktywnego opróżniania cieczy ze zbiornika). Odkurzacze IVL mają zastosowanie we wszystkich zakładach przemysłu, w których zasysa się duże ilości cieczy lub mieszaniny cieczy z ciałami stałymi. W ofercie Kärcher znajduje się tylko odkurzacz: IVL 50/24-2.

W ofercie pojawiły się również znane na całym świcie odkurzacze przemysłowe marki Ringler, które zostały wprowadzone na rynek pod marką Kärcher. Zaprojektowane zostały specjalnie do zasysania zarówno pyłów, wiórów jak i niewielkich ilości płynów w przemyśle obróbki metali. Obszar zastosowań to obróbka metali, inżynieria mechaniczna, motoryzacja, przemysł metalurgiczny i przetwórstwo metali.

 • IVR - odkurzacze cyklonowe przemysłowe dedykowane do przemysłu obróbki metali. Przystosowane do zasysania odpadów metalu po frezowaniu przy frezarce, pyłów metalowych - niewybuchowych.
 • IVR-L - odkurzacze przemysłowe do zasysania i separowania cieczy oraz wiórów w przemyśle obróbki metali.
 • IVR-B - odkurzacze przemysłowe tzw. „podstołowe". Ze względu na kompaktowe rozmiary, dedykowane do stosowania w ograniczonych przestrzeniach. Przeznaczone są do odsysania wiórów, skrawków po obróbce ubytkowej, granulatów oraz innych materiałów wiórowych.

Marka Ringler od ponad 40 lat znana jest z niezawodnych rozwiązań w przemysłowym odkurzaniu i technologii odsysania. W 2010 roku stałą się częścią międzynarodowego koncernu Kärcher, w związku z czym również Kärcher w Polsce zajmuje się sprzedażą i serwisem ich urządzeń. W ich ofercie można znaleźć:

 • mobilne jednostki odsysające do dużych zanieczyszczeń (wióry)
 • mobilne jednostki odsysające do pyłów
 • mobilne jednostki odpylające
 • stacjonarne jednostki odpylające
 • odkurzacze „podstołowe"
 • stacjonarne jednostki odsysające do dużych zanieczyszczeń (wióry) i płynów
 • stacjonarne jednostki odsysające
 • pre -separatory
 • akcesoria: rur, ssawek, węży łączników

Możliwe jest kupno zarówno rozwiązań manualnych (najczęściej stosowanych do czyszczenia wielu urządzeń oraz przestrzeni roboczych z użyciem centralnego systemu ssącego) jak i automatycznych (odsysanie wiórów, płynów, pyłów, itp. podczas procesu obróbki). Wszystkie systemy Ringlera są niezawodne i skoncentrowane na kliencie.