INFORMATOR PRZEMYSŁOWY
Bezpośredni kontakt z firmami

Odkurzacze eco!efficiency marki Kärcher - ciche i ekonomiczne

  • 23/03/2016, Kraków

  • Pięć modeli odkurzaczy na sucho eco!efficiency marki Kärcher (T 7/1 eco!efficiency, T 10/1 eco!efficiency, T 12/1 eco!efficiency, T 15/1 eco!efficiency and T 17/1 eco!efficiency) tworzy kompleksową linię oszczędnych produktów.

 

Poproś o informację

 

Wystąpił błąd i nie udało się wysłać informacji.Nie można wysłać części informacji, spróbuj ponownie.
Prosimy spróbować ponownie
Potrzebują one jedynie 750 W. Dzięki polepszonym parametrom przepływu zużywają 40% mniej energii niż porównywalne odkurzacze innych marek. Niski poziom hałasu jaki emitują sprawia, że nadają się do stosowania w miejscach wrażliwych na hałas np. w biurach. Ciekawą cechą tych innowacyjnych odkurzaczy jest kabel plug-in, który w razie uszkodzenia można w prosty sposób wymienić - jest to oszczędność czasu i kosztów serwisowania.
Te sprytne urządzenia zainteresują branżę hotelarską w równym stopniu co firmy sprzątające, które coraz częściej muszą partycypować w kosztach energii elektrycznej w czyszczonych przez siebie obiektach. Korzystanie z tych energooszczędnych odkurzaczy pozwoli firmom sprzątającym składać korzystniejsze cenowo oferty. Jednorazowy wydatek na zakup odkurzacza jest większy niż porównywalnych odkurzaczy nie energooszczędnych jednak zwraca się on już po dwóch i pół miesiąca użytkowania. Zbiorniki o pojemności od 7 do aż 17 litrów pozwalają na - zależnie od zapotrzebowania - średnie i długie okresy pracy bez przerw.

Odkurzacze są wyposażone w odporne na rozdarcie fizelinowe worki o wydajności dwukrotnie większej niż worki papierowe. Zmywalny filtr główny zrobiony z odpornej, gęstej fizeliny pozwala na odkurzanie nawet bez worka filtracyjnego co czyni te wydajne urządzenia jeszcze bardziej oszczędnymi.

Odkurzacze Kärcher eco!efficiency stanowią dowód na to, że urządzenia czyszczące mogą być zarówno skuteczne jak i ekologiczne. Linia odkurzaczy na sucho (T) eco!efficiency została zaprojektowana z myślą również o spełnianiu restrykcyjnych norm odnośnie ograniczania emisji C02 oraz możliwości pracy w strefach silnie wrażliwych na hałas: szpitalach, hotelach, biurach, przedszkolach czy domach opieki.

Hałas generowany przez odkurzacz jest na tyle uciążliwy, że ultra ciche odkurzacze Kärcher coraz częściej są wybierane także przez prywatnych użytkowników. (Poziom ciśnienia akustycznego w odkurzaczach eco!efficiency został zredukowany nawet do 56 dB!)

Dane te brzmią szczególnie imponująco, jeżeli weźmiemy pod uwagę różnicę w zużyciu energii elektrycznej w ciągu roku. Przykładowo, jeżeli w danym obiekcie (hotelu, biurze, szpitalu) pracuje 5 odkurzaczy o znamionowej mocy wejściowej rzędu 1300 W (powszechny parametr wśród odkurzaczy profesjonalnych), a każdy z nich pracuje przez 14 h tygodniowo (2 h dziennie) to roczne zużycie energii elektrycznej będzie plasowało się na poziomie 5096,00 kWh, co w przeliczeniu na złotówki da nam kwotę 2853,76 zł brutto.

Jeżeli dokonamy tych samych obliczeń dla odkurzaczy eco!efficiency (o znamionowej mocy wejściowej rzędu 750 W), to roczne zużycie energii elektrycznej wyniesie zaledwie 2730,00 kWh (co daje kwotę rzędu 1528,80 zł brutto). Oszczędzamy więc kwotę 1324,96 zł, co oznacza że w ciągu roku z 5 zakupionych przynajmniej jeden odkurzacz zdążył się zwrócić.

Wśród produktów Kärcher oznaczonych logotypem eco!efficiency znalazły się ponadto liczne szorowarki, wszystkie modele wysokociśnieniowych urządzeń z podgrzewaniem wody, nowe modele zamiatarek oraz środki czyszczące.

*Uśredniona cena za 1 kWh - 0,56 zł brutto (dane na dzień 10.04.2014).
**Cena najdroższego modelu odkurzacza eco!efficiency wynosi około 950 zł netto.

Telefon
Zobacz telefon
Strona www
Strona www
E-mail
Wyślij maila
Adres ul. Stawowa 138-140
31-346  Kraków
małopolskie - POLSKA
(Kliknij żeby zobaczyć mapę)