Używamy własnych plików cookie oraz stron trzecich, aby zwiększyć korzyści dla klienta i ulepszyć doświadczenie korzystania ze strony. Nawigowanie po stronie rozumiemy jako wyrażenie zgody na ich wykorzystanie. Aby uzyskać więcej informacji, proszę sprawdzić naszą politykę cookies

Dlatego warto zaopatrzyć się w sprzęt, który sprawdzi się w każdych warunkach. Tej jesieni firma Kärcher przygotowała specjalną ofertę skierowaną do branż. Promocyjne modele można nabyć już od początku października do końca grudnia 2016.
Urządzenia HD - bez podgrzewania wody.

Nie ma lepszej i bardziej niezawodnej technologii mycia niż czyszczenie wysokociśnieniowe. Ta z kolei wymaga odpowiednio dobranych pod kątem parametrów pracy urządzeń wysokociśnieniowych. W zależności od rodzaju zabrudzeń, wielkości czyszczonych pojazdów, powierzchni czy maszyn należy wybrać model, który najlepiej będzie odpowiadał naszym potrzebom.

Branży budowalnej oraz rolnikom bez obaw można polecić dwa z promocyjnych urządzeń, są to HD 6/16 - 4M Plus oraz HD 7/18 C Plus. Pierwsze z polecanych to urządzenie wyposażone w mocny 4 biegunowy wolnoobrotowy silnik jednofazowy chłodzony powietrzem. Maszyna posiada system dozowania środków czyszczących Switch Chem, która pozwala płynnie zmieniać jeden środek czyszczący na drugi. W promocji dostępne jest w zestawie z pianownicą i 20l środka RM 31 eco!efficiency, który usuwa silne zabrudzenia olejowe i mineralne, smary, żywice i smołę. Drugie z rekomendowanych urządzeń to maszyna, którą łatwo możemy przemieszczać po całym placu budowy czy gospodarstwie rolnym. Urządzenie wyposażone jest mocny trójfazowy silnik, w poprawiający komfort pracy pistolet Easy Press z Servo Control oraz lance obrotową ze stali szlachetnej. W zestawie promocyjnym z pianownicą oraz szybkozłączkami: żeńską i dwiema sztukami męskiej.

Urządzenia HDS - z podgrzewaniem wody
 

W niemal wszystkich zadaniach czyszczenia, stosowanie ciepłej wody skraca jego czas o 40-60%. A optymalne działanie gwarantuje już temperatura do 60°C. W efekcie wysokociśnieniowe urządzenia czyszczące zużywają nawet 9 razy mniej wody niż to jest konieczne przy tradycyjnych metodach czyszczenia, minimalizując problemy z zagospodarowaniem zużytej, brudnej wody. W urządzenia wysokociśnieniowych z podgrzewaniem, woda jest podgrzewana jest nawet do 85°C. Przez zmniejszenie ilości wody, wytwarzana jest w nagrzewnicy do 155 ° C para wodna, która idealnie nadaje się do czyszczenia wszelkiego rodzaju powierzchni. Mycie wysokociśnieniowe przy użyciu ciepłej wody sprawia, że brud i smary (oleje, tłuszcze) szybciej odspajane są od powierzchni i usuwane. Każdy wzrost o 10°C temperatury przyspiesza procesy chemiczne oraz zmniejsza o połowę czas reakcji, a w rolnictwie gdzie wymagane jest utrzymanie wysokich standardów higieny, mycie wysokociśnieniowe z podgrzewaniem wody skutecznie niszczy bakterie i innych chorobotwórcze drobnoustroje.

Dlatego warto wybrać jedno z objętych promocją urządzeń HDS: HDS 8/17 C oraz HDS 8/18 - 4M. Pierwsze z nich jest urządzeniem wyposażonym w mocny trójfazowy silnik. Urządzenie mimo, że jest zaawansowane technologicznie jest proste w obsłudze - jedno pokrętło z sugestywnymi piktogramami, które pozwalają z łatwością wybrać każdą z funkcji. Urządzenie posiada również energooszczędny system eco!efficiency, który pozwala ograniczyć zużycie paliwa oraz emisję CO2 aż o 20%. Są to więc wymierne oszczędności oraz dodatkowa korzyść dla środowiska naturalnego. Konstrukcja typu Jogger i duże koła sprawiają, że urządzenie jest łatwe w transporcie i bardzo mobilne. W zestawie promocyjnym urządzenie dostępne jest z pianownicą, 10l środka RM 31 eco!efficiency oraz 10l RM 81 eco!efficiency, który usuwa silne zabrudzenia olejowe, tłuszczowe i mineralne - doskonały do mycia pojazdów, plandek i silników. Drugim z polecanych modeli jest HDS 8/18 - 4M - urządzenie wyposażone w trójtłokową pompę osiową z mosiężną głowicą i ceramicznymi tłokami. Jest ono również wyposażone w system tłumienia drgań (SDS), który kompensuje skoki ciśnienia w układzie wysokociśnieniowym. Urządzenie monitoruje również temperaturę spalin i gdy przekracza ona 300 stopni wyłącza automatycznie silnik. Urządzenie również posiada tryb eco!efficency. W promocji dostępne w niższej cenie.