INFORMATOR PRZEMYSŁOWY
Bezpośredni kontakt z firmami

Medal dla Garvensa

  • 19/05/2009, Warszawa

  • Niemieckie Towarzystwo Rolnicze (DLG), EFFoST (Europejska Federacja ds. Nauki o Żywności i Technologii) oraz wiodący europejscy wydawcy magazynów poświęconych sprawom handlu już po raz siódmy przyznali nagrody w dziedzinie technologii przeznaczonych dla przemysłu przetwórstwa żywności.

 
 

Niemieckie Towarzystwo Rolnicze (DLG), EFFoST (Europejska Federacja ds. Nauki o Żywności i Technologii) oraz wiodący europejscy wydawcy magazynów poświęconych sprawom handlu już po raz siódmy przyznali nagrody w dziedzinie technologii przeznaczonych dla przemysłu przetwórstwa żywności. Firma METTLER TOLEDO

GARVENS otrzymała srebrny medal za swój system XS3 AdvanChek, będący połączeniem wagi kontrolnej z systemem kontroli rentgenowskiej. Nagroda ta została przyznana za wyjątkowe i innowacyjne rozwiązanie zastosowane w przemyśle rolno-spożywczym w Europie.

Kluczowym kryterium, które posłużyło do wyłonienia zwycięzców, był sposób, w jaki innowacyjne koncepcje zostały z powodzeniem wdrożone do zastosowania. Srebrny medal był przyznawany dla istniejącego produktu, który został poddany znaczącym

udoskonaleniom, dzięki czemu jego funkcjonalność uległa wyraźniej poprawie lub nastąpiła poprawa w przebiegu procesu, w którym ten produkt jest stosowany.

 

Srebrny medal został przyznany Mettler-Toledo Garvens GmbH w Giesen za wagi kontrolne z systemem kontroli rentgenowskiej XS3AdvanCheK, który łączy w sobie dokładne ważenie kontrolne z kontrolą rentgenowską pozwalającą w niezawodny sposób wykrywać obecność ciał obcych w produktach żywnościowych. Główną zaletą systemu jest to, że w jego skład wchodzi dynamiczna waga kontrolna wykorzystująca technologię czujnika wagowego EMFR. Dzięki temu możliwe jest dynamiczne ważenie produktów z dużą dokładnością, oraz spełnienie wymagań wszystkich krajowych przepisów prawnych w zakresie metrologii.

Nagrody są przyznawane w formie złotych i srebrnych medali, które stanowią uznanie dla zakończonych sukcesem wdrożeń innowacyjnych koncepcji w europejskim przemyśle przetwórstwa żywności.

Telefon
Zobacz telefon
Adres ul. Poleczki 21
02-822  Warszawa
POLSKA
(Kliknij żeby zobaczyć mapę)