INFORMATOR PRZEMYSŁOWY
Bezpośredni kontakt z firmami

Quantos - nagroda od Towarzystwa Automatyki Laboratoryjnej

  • 19/05/2009, Warszawa

  • Systemy dozujące METTLER TOLEDO QUANTOS QB1 otrzymały w 2009 roku nagrodę w kategorii Nowy Produkt od Towarzystwa Automatyki Laboratoryjnej.

 
 

Systemy dozujące METTLER TOLEDO QUANTOS QB1 otrzymały w 2009 roku nagrodę w kategorii Nowy Produkt od Towarzystwa Automatyki Laboratoryjnej. Nagroda została wręczona w amerykańskim mieście Palm Springs, w stanie

Kalifornia, na konferencji poświęconej automatyce laboratoryjnej. Konferencja była połączona z wystawą najnowocześniejszych rozwiązań oraz obiecujących nowych produktów. Wśród prezentowanych nowości znalazł się pierwszy na świecie laboratoryjny system przeznaczony do automatycznego dozowania niewielkich ilości próbek występujących w formie proszku.

QUANTOS dozuje z najwyższą precyzją dwadzieścia razy szybciej niż człowiek, zachowując przy tym znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa. Jedno kliknięcie - i głowica dozująca wraz pojemnikiem na 25, 75 lub 250 bezbłędnych dozowań jest montowana na przyrządzie i jest gotowa do natychmiastowego użycia. Układ scalony RFID (identyfikacja radiowa) znajdujący się w głowicy dozującej przechowuje informacje obejmujące substancję, identyfikator ID, ilość i datę, co pozwala zachować bezpieczeństwo oraz pełną identyfikację. Po jednym naciśnięciu przycisku system QUANTOS dozuje bezpośrednio, dokładnie i w sposób całkowicie automatyczny do różnych pojemników.

Sercem systemu jest inteligentna głowica dozująca z pojemnikiem, przeznaczona do dozowania substancji proszkowych o silnym działaniu lub substancji niebezpiecznych. Dzięki niezwykle precyzyjnemu mechanizmowi oraz inteligentnej elektronice, głowice dozujące są doskonale dopasowane do przyrządu dozującego. Każdy etap dozowania przybliża moment, w którym następuje osiągnięcie masy docelowej, bez przekraczania dopuszczalnych tolerancji. W systemie dozującym wykorzystano sprawdzoną technologię ważenia METTLER TOLEDO, która steruje całym procesem dozowania i monitoruje jego przebieg.

Nawet bardzo wprawne ręce nie są w stanie osiągnąć tego poziomu precyzji: system QUANTOS dozuje z dokładnością do 0.5 mg przy odczycie 0.005 mg.

Telefon
Zobacz telefon
Adres ul. Poleczki 21
02-822  Warszawa
POLSKA
(Kliknij żeby zobaczyć mapę)