INFORMATOR PRZEMYSŁOWY
Bezpośredni kontakt z firmami

Ploter termiczny (Coner RotoCut)

  • Umożliwia wycinanie dowolnych obiektów przestrzennych w materiałach poddających się obróbce cieplnej.

Wyślij zapytania ofertowe na produkty związane z poniższymi kategoriami:

Szczegółowa informacja o produkcie Ploter termiczny

Dostępne na rynku plotery termiczne umożliwiają wycinanie dowolnych obiektów przestrzennych w materiałach poddających się obróbce cieplnej, takich jak styropian, styrodur, pianka poliuretanowa i inne. Ich podstawową wadą jest brak możliwości cięcia po łuku o zadanym promieniu, bez widocznych przejść elementu tnącego. Idealnym rozwiązaniem tego problemu jest cyrkiel termiczny RotoCut firmy CONER.

Cyrkiel termiczny RotoCut to urządzenie specjalnie dedykowane dla branży architektonicznej. Jest niezastąpionym uzupełnieniem dostępnych na rynku ploterów termicznych. Sterowany komputerowo cyrkiel termiczny jest w stanie wycinać drutem oporowym rozgrzewanym do temp. ok. 800°C, elementy łukowate w materiale o gęstości do 130 kg/m3. Cyfrowo sterowany ruch rozgrzanego drutu powoduje odparowanie obrabianego materiału w jego najbliższym otoczeniu, co daje efekt precyzyjnego i równego cięcia.
Fantazja kształtów. Używany do cięcia drut kształtowy o średnicy 1,5 mm daje niebywałe możliwości tworzenia przeróżnych form. Wycinane w ten sposób elementy mogą posiadać rozmaite wcięcia, łuki, kąty a nawet wydrążenia. Zewnętrzna powłoka projektu może mieć niemal 360 stopni.
Cięcie po łuku o zadanym kącie daje niedostępną dla ploterów termicznych możliwość wycinania elementów łukowatych o średnicy do 5 m, charakteryzujących się dużą precyzją wykonania i brakiem widocznych przejść elementu tnącego. Dzięki nieskomplikowanej konstrukcji proces cięcia przebiega bardzo szybko, a wycinane elementy mogą mieć niemal 360 stopni. Prędkość liniowa cięcia przy wykonywaniu projektów i sterowaniu ręcznym to 1000 mm/min. Dzięki temu możliwe jest szybkie i efektywne wytwarzanie elementów łukowatych przy zachowaniu ich wysokiej jakości i idealnej linii cięcia.

Wyposażenie standardowe:
• Cyrkiel termiczny
• sterownik elektroniczny
• zapas drutu: 2 mb drutu kształtowego
• oprogramowanie sterujące RotoCUT
• instrukcja użytkownika
• adapter drutu kształtowego

Obszar pracy Średnica 5000mm
Promień cięcia Regulowany w pełnym zakresie
Obszar pracy w pionie Od 100 do 500mm
Obszar pracy w poziomie 360 stopni
Drut oporowy 1,5 mm2 max. pętla 50cm
Sterowanie Kontrola za pośrednictwem sprzętowego sterownika
Prędkość liniowa cięcia 100 cm/min
Interfejs Port szeregowy RS-232C lub USB
Inne produkty firmy

.P-CTU-2932698192