Używamy własnych plików cookie oraz stron trzecich, aby zwiększyć korzyści dla klienta i ulepszyć doświadczenie korzystania ze strony. Nawigowanie po stronie rozumiemy jako wyrażenie zgody na ich wykorzystanie. Aby uzyskać więcej informacji, proszę sprawdzić naszą politykę cookies

Ripack
Ripack

Ripack

Ripack

Europejski lider na rynku pistoletów do obkurczania folii.

Le Haillan, Gironde, Francja

O firmie Ripack

W 1975 roku wyszedł pomysł na pokrycie palet osłoną termokurczliwą w celu stabilizacji ładunku i ochrony przed warunkami atmosferycznymi oraz kradzieżą, pomysł ten szybko się rozwijał.

Firma RIPPES, specjalizująca się w projektowaniu narzędzi zgrzewających, jako pierwsza stworzyła tzw. „pistolet" zasilany gazem, który dzięki swojemu gorącemu płomieniowi, obkurczał pokrycie, którym owijano produkty.

Szybki rozwój popytu na pistolety termokurczliwe doprowadził firmę do założenia nowej spółki w 1981 roku, firmę SEFMAT, w celu projektowania, wytwarzania i promowania tych produktów na całym świecie.

Produkty te są opatentowane w Europie i Stanach Zjednoczonych. Patent „zimna dysza", która wyeliminowała wszelkie ryzyko oparzenia w kontakcie z nią, umieściła firmę RIPACK® w pierwszym rzędzie, dwóch liderów na tym rynku.

Stale koncentrująca swoje inwestycje na badaniach i rozwoju, firma RIPACK ®, gwarantuje swoim klientom produkty innowacyjne o wysokiej jakości.

.C-CTA-736384564