Używamy własnych plików cookie oraz stron trzecich, aby zwiększyć korzyści dla klienta i ulepszyć doświadczenie korzystania ze strony. Nawigowanie po stronie rozumiemy jako wyrażenie zgody na ich wykorzystanie. Aby uzyskać więcej informacji, proszę sprawdzić naszą politykę cookies

Pakowarka i obkurczarka automatyczna

Pakowarka i obkurczarka automatyczna (Robopac Athena Combi 5545)

Produkt firmy Robopac

Pakowarka i obkurczarka automatyczna (Robopac Athena Combi 5545)

Produkt firmy Robopac

Folią termokurczliwą. Wymiary ramienia zgrzewającego 550x450 mm.

Informacje szczegółowe

Pakowarka i obkurczarka automatyczna Athena Combi, jest wykonana zgodnie z filozofią produkcji Robopac zastosowaną w odniesieniu do maszyn opakowujących. Dzięki swoim właściwościom technicznym, rozwiązaniom technologicznym, solidności i niezawodności, model ten znalazł się na topie w swojej kategorii. Nieprzerwany proces ulepszania tego produktu i praca nad wynalezieniem nowych rozwiązań technicznych i materiałowych w zakresie pakowania folią termokurczliwą, doprowadziło do wyprodukowania Atheny Combi, maszyny, która ma świetne osiągi i wszechstronne zastosowanie. Athena Combi wypełnia wszelkie normy bezpieczeństwa oraz posiada łatwe w obsłudze oprogramowanie, co sprawia, że z łatwością dostosowuje się do owijania różnego rodzaju produktów i jest bardzo precyzyjna w pakowaniu folią termokurczliwą.

Ładowanie szpuli
Aby ułatwić ładowanie szpuli, nośnik szpulowy maszyny Combi jest wyjmowany i został umiejscowiony z przodu maszyny.

Panel sterowania ‘Touch screen'
Panel sterowania jest w formie ergonomicznego ekranu dotykowego, aby usprawnić odczytywanie i wprowadzanie parametrów.

Dziurkarka
Dziurkarka jest całkowicie odizolowana od operatora maszyny aby zapobiec ewentualnym wypadkom przy pracy. Zapewniony jest łatwy dostęp do każdego zestawu dziurkującego według potrzeb.

Zebranie ścinków
Samonapędowe koło zbierające ścinki regulowane pilotem zmiany napięcia. Dzięki umiejscowieniu pojemnika składowego w tylnej części maszyny, jego kontrola i usuwanie ścinków jest ułatwione.

Taśma podająca
Pas podający wykonany z chropowatego materiału z łatwością dopasowuje się do różnorodnych wymiarów pakowanego produktu. Niezależnie od głównego pasa, pakowarka posiada boczną prowadnicę ułatwiającą ręczną zmianę pozycji pakowanego produktu.

Koła zębate
W procesie naciągania folii, w obrębie strefy zgrzewania, użyto kół zębowych, w celu wyeliminowania ryzyka ześlizgnięcia się folii w fazie zaczepiania.

Mechanizm zgrzewania
Ostrza mechanizmu tnącego i zgrzewczego, o zoptymalizowanym profilu tych funkcji, są łatwe w wymianie i konserwacji. Ich forma pozwala na szybkie zamontowanie ostrzy do folii polietylenowej.

Tunel
Wentylatory gorącego powietrza boczne i tylne, są usytuowane we wnętrzu tunelu termoskurczającego, co pozwala osiągnąć optymalne rezultaty owijania. Ręczna i niezależna regulacja podmuchów gorącego powietrza we wnętrzu tunelu odbywa się za pomocą sterownika zewnętrznego. Prowadnica z drążkami obrotowymi została specjalnie zaprojektowana w celu pozbycia się gorącego powietrza z ruchomych części metalicznych. Motor wentylatora jest usytuowany we wnętrzu maszyny, aby umożliwić lepszą kontrolę i utrzymanie ruchu. Prowadnica wylotowa ułatwia odbiór produktu przez operatora.

Dane techniczne

Maszyna  
Wymiary ramienia zgrzewającego (LxW) 550 x 450 mm
Maks. wysokość ładunku 120 mm
Min. wymiary ładunku (Dla ładunków o długości 50mm jest konieczne włączenie opcji: kawałki krótkie) 50 x 20 x 20 mm
Prędkość przesuwu regulowana przemiennikiem częstotliwości 10/40 m / 1’
Zasilanie 400 V 3 Ph + N 50/60 Hz
Potencjał zainstalowany, całkowity 11 Kw
Wymagane ciśnienie powietrza 6 bar
Zużycie powietrza 9,5 NL/cykl
Wydajność: opakowania/minutę (Zależy od rozmiaru produktu i rodzaju użytej folii) 30-35 opakowań/min
Maks. waga ładunku 12 kg
Wymiary maszyny (LxlxH) 2700 x 1200 x 1500 mm
Maks. wymiary szpuli 600 mm

O firmie Robopac

Robopac

Robopac

Światowy lider technologii w owijaniu w folię stretch, produkujący powyżej 10 tysięcy maszyn rocznie.

Gualdicciolo, San Marino, San Marino

.P-CTA-736384564-736384629