INFORMATOR PRZEMYSŁOWY
Bezpośredni kontakt z firmami

Drobnica z Dalekiego Wschodu w 25 dni z Rohlig Poland

  • 23/09/2008, Piaseczno

  • Rohlig Poland w odpowiedzi na wielkie zapotrzebowanie Klientów oferuje bardzo szybki oraz bezpieczny transport towarów z Dalekiego Wschodu. Czas dostawy to zaledwie 25-30 dni!

 
 

W odpowiedzi na znaczący wzrost zapotrzebowania klientów na transport drobnicy morskiej z dalekiego Wschodu, Rohlig Poland oferuje rzadkie na polskim rynku rozwiązanie, które wyróżnia się krótkim czasem transportu i wysokim poziomem bezpieczeństwa przewożonych towarów. Wysyłki odbywają się z każdego miejsca raz w tygodniu, a czas dostawy w zależności od miejsca nadania wynosi od 25 do około 30 dni.

 

Zwykle słabą stroną tradycyjnie organizowanego transportu drobnicy morskiej jest przeładowywanie towaru z kontenera do kontenera, nawet kilka razy w różnych terminalach, zanim dotrze on do punktu przeznaczenia. Unikalność rozwiązania proponowanego przez Rohlig Poland polega na tym, że towar który jest załadowany do kontenera w miejscu nadania, np. w Hongkongu, jest przewożony przez port w Hamburgu do magazynu dekonsolidacyjnego w Polsce (Piaseczno k. Warszawy) w tym samym kontenerze. To rozwiązanie nie tylko skraca czas transportu, ale i eliminuje ryzyko uszkodzenia towaru. W przypadku mniejszych portów azjatyckich oferta Rohlig Poland polega na skonsolidowanych dostawach do Hamburga, skąd przesyłki codziennym serwisem drogowym docierają do magazynu w Piasecznie.

 

Dodatkowo w związku z bezpośrednią dostawą kontenera z Hamburga do Polski - skróceniu ulega czas odprawy celnej, który w przypadku transportu przez port w Gdyni wynosiłby przynajmniej kilka dni. Przesyłka dostarczona przez Rohlig bezpośrednio do terminala dekonsolidacyjnego w Piasecznie zostaje oclona w Miejscu Uznanym Urzędu Celnego i dostarczona własną siecią dystrybucji krajowej do odbiorcy w Polsce. Podczas gdy w Rohlig Poland cały proces zajmuje od 25 do 30 dni, dla porównania standardowy czas transportu organizowanego przez port w Gdyni wynosi 40 - 45 dni.

 

„Rohlig Poland jako dostawca zintegrowanych usług logistycznych jest w pełni przygotowany na szybko zmieniające się potrzeby klientów w zakresie organizacji całego łańcucha dostaw." - mówi Piotr Dryglas, Airfreight &Seafreight Director w Rohlig Poland. „Kierunek Daleki Wschód, skąd trafia do Polski znacząca część całego importu, jest dobrym przykładem kompleksowości oferowanych rozwiązań. Obejmują one zarówno czartery całych statków, fracht całokontenerowy FCL, jak i fracht drobnicowy LCL , a także fracht lotniczy AIR oraz z kombinacją obu produktów LCL i AIR (Sea&Air Combination)."

 

Przykładowy czas dostawy drobnicy morskiej w przypadku konsolidacji do Piaseczna koło Warszawy z portów: Hongkong, Yantian, Kaohsiung wynosi 25-27 dni; Shanghai, Ningbo - 30-32 dni. W przypadku konsolidacji do Hamburga, z portów Singapur, Pusan (Korea Płd.), Nhava Sheva (Indie) - 28-30 dni.

Telefon
Zobacz telefon
Adres ul. Jana Pawła II 66
05-500  Piaseczno
POLSKA
(Kliknij żeby zobaczyć mapę)