INFORMATOR PRZEMYSŁOWY
Bezpośredni kontakt z firmami

ROHLIG POLAND – POWOŁANIE DYREKTORA ZARZĄDZAJĄCEGO

  • 12/09/2007, Piaseczno

  • Mając na uwadze dalszy wzrost i planowany rozwój Spółki, Zarząd podjął decyzję o powołaniu z dn. 1 sierpnia na stanowisko Dyrektora Zarządzającego i Członka Zarządu – Sebastiana Szlegela.

 
Ostatnie lata dla Rohlig Poland to lata dynamicznego rozwoju, co wraz ze sprzyjającym obecnie rynkiem tworzy dla Spółki nowe wyzwania.

Obecnie - w 12 biurach w Polsce - firma zatrudnia prawie 400 pracowników. W tym roku zabudżetowano 207 mln zł przychodów i 450 tys. przesyłek, i ten poziom jest jak dotąd konsekwentnie realizowany.

„Te liczby zobowiązują do ciągłej optymalizacji procesu zarządzania” - mówi Tadeusz Chmielewski Prezes Zarządu Rohlig Poland.

Mając na uwadze dalszy wzrost i planowany rozwój Spółki, Zarząd podjął decyzję o powołaniu z dn. 1 sierpnia na stanowisko Dyrektora Zarządzającego i Członka Zarządu – Sebastiana Szlegela.

Sebastian Szlegel ma 34 lata. Ukończył Akademię Ekonomiczną w Poznaniu, a następnie studia MBA (Nottingham Trent University). W Rohlig Poland rozpoczął pracę w roku 1999, na stanowisku Branch Managera oddziału w Poznaniu, za którego rozwój był odpowiedzialny. Następnie objął stanowisko Dyrektora Produktu FTL, przez cały czas konsekwentnie i z dużym sukcesem realizując założenia Strategii Spółki.

Tadeusz Chmielewski: ”Jesteśmy pewni, że Sebastian Szlegel równie konsekwentnie i z równie dużym sukcesem zarządzał będzie całą naszą organizacją. Patrząc w przyszłość i odpowiadając na nowe wyzwania oraz możliwości jakie przed nami stwarza, chcemy dalej dynamicznie rozwijać się – nie tracąc przy tym dobrej atmosfery pracy i zachowując indywidualne jak dotychczas podejście w relacjach z naszymi Klientami.
Nie chcemy być najwięksi, ale chcemy dostarczać naszym Klientom satysfakcjonujące rozwiązania spedycyjno-logistyczne - kładąc duży nacisk na dbałość o naszych pracowników i wysoką jakość usług.
Jednocześnie chciałbym zapewnić wszystkich naszych Klientów, o moim zaangażowaniu w relacje biznesowe, pozostając do ich dyspozycji jak dotychczas.”

OGÓLNA INFORMACJA O FIRMIE

Firma Rohlig Poland Sp. z o.o. rozpoczęła działalność w 1990 roku otrzymując jako jedna z pierwszych firm w Polsce licencję na prowadzenie działalności spedycyjnej.

W chwili obecnej prowadzi działalność w 11 oddziałach w kraju (Piaseczno, Warszawa, Poznań, Bydgoszcz, Gdynia, Olsztyn, Łódź, Wrocław, Tychy, Kraków, Balice,) współpracując z ponad 200 biurami Grupy Rohlig oraz partnerskimi na całym świecie.

Firma realizuje szerokie portfolio zleceń w relacjach międzynarodowych, od małych przesyłek po kompleksowe projekty w oparciu o usługi spedycji w zakresie transportów drogowego, lotniczego i morskiego oraz logistyki w zakresie operacji magazynowych, odpraw celnych oraz projektów logistycznych.

Dzięki wdrożonym rozwiązaniom (zintegrowany system informatyczny DCS Transport & Logistics bazujący na platformie AS 400, nowoczesny moduł EDI, umożliwiający pełną integrację z systemami informatycznymi klientów, system CRM, indywidualnie projektowane extranetowe narzędzia systemu raportowania, firma ma czynnie uczestniczy w Zintegrowanym Łańcuchu dostaw oraz dalszej ekspansji w sferze handlu elektronicznego B2B.

Przychód ze sprzedaży (w PLN): 2003 – 80 mln / 2004 – 112 mln / 2005 - 125 mln / 2006 – 168 mln. Wzrost sprzedaży: 33 % (2003) / 36 % (2004) / 11% (2005) / 34% (2006). Liczba zrealizowanych zleceń: 120 000 (2003) / 208 000 (2004) / 306 000 (2005). System Jakości oparty na normie ISO 9001:2000.
Telefon
Zobacz telefon
Adres ul. Jana Pawła II 66
05-500  Piaseczno
POLSKA
(Kliknij żeby zobaczyć mapę)