INFORMATOR PRZEMYSŁOWY
Bezpośredni kontakt z firmami

Rohlig rusza z linią drobnicową na Ukrainę

  • 04/11/2008, Piaseczno

  • Od października Rohlig Poland organizuje regularne przewozy drobnicowe Polska – Ukraina. Połączenie między terminalami w Rzeszowie i Lwowie funkcjonuje zarówno w imporcie jak i w eksporcie. Wyjazdy z Rzeszowa i Lwowa odbywają się odpowiednio w piątek i w czwartek.

 
 

Od października Rohlig Poland organizuje regularne przewozy drobnicowe Polska - Ukraina. Połączenie między terminalami w Rzeszowie i Lwowie funkcjonuje zarówno w imporcie jak i w eksporcie. Wyjazdy z Rzeszowa i Lwowa odbywają się odpowiednio w piątek i w czwartek.

 

W ciągu ostatnich kliku lat obroty w handlu Polski z Ukrainą rosły o ponad 30 % rocznie, zaś prognozy gospodarcze i wspólnie organizowane Euro 2012 wskazują na utrzymanie tego trendu w kolejnych latach. To mobilizuje operatorów logistycznych do szukania nowych rozwiązań w organizacji transportu na Ukrainę.

 

Dotąd Rohlig Poland oferował na kierunku ukraińskim wyłącznie przewozy całopojazdowe. Z nowej usługi - frachtu drobnicowego skorzystają głównie klienci, którzy regularnie przesyłają niewielkie partie towarów. „Powierzone nam przesyłki w pierwszej kolejności trafiają do Lwowa, a następnie w zależności od miejsca przeznaczenia są dystrybuowane na terenie dystryktów: lwowskiego, kijowskiego i odeskiego. Podobnie funkcjonuje obsługa przesyłek importowych. Czas dostawy wynosi w średnio 3-4 dni." - mówi Karol Miszta Dyrektor Produktu Drobnicowego. „Dużym udogodnieniem dla klientów jest możliwość skorzystania z usług agencji celnej w Rzeszowie - wówczas Rohlig Poland przejmuje wszystkie formalności celne, zarówno po stronie polskiej, jak i ukraińskiej."

 

Rozwój linii drobnicowej na kierunku Ukraina jest naturalną konsekwencją otwarcia nowego biura Rohlig Poland w Rzeszowie. Oddział w Rzeszowie oferuje wszystkie rodzaje usług spedycyjnych. Oprócz organizacji transportu drogowego, organizuje również transport przesyłek morskich i lotniczych. W związku z tym, że na terenie województwa podkarpackiego znajdują się znaczące zakłady produkujące podzespoły dla branży zbrojeniowej, oddział w Rzeszowie oferuje również obsługę przesyłek typu WSK.

Telefon
Zobacz telefon
Adres ul. Jana Pawła II 66
05-500  Piaseczno
POLSKA
(Kliknij żeby zobaczyć mapę)