INFORMATOR PRZEMYSŁOWY
Bezpośredni kontakt z firmami

Rohlig zwiększa powierzchnię magazynową dla Ery

  • 24/04/2008, Piaseczno

  • W marcu 2008 Rohlig Poland powiększył strefę składowania regałowego w magazynie zlokalizowanym w centrum dystrybucyjnym ProLogis Park koło Poznania. Ilość miejsc paletowych wzrosła o 1182.

 
W marcu br. Rohlig Poland powiększył strefę składowania regałowego w magazynie zlokalizowanym w centrum dystrybucyjnym ProLogis Park koło Poznania. Ilość miejsc paletowych wzrosła o 1182.

„Zakup nowych regałów magazynowych jest związany z podpisaniem umowy z firmą PTC Sp. z o.o. (operator sieci telefonii komórkowej Era i Heyah).” - mówi Sławomir Lewandowski, Kierownik ds. Logistyki Oddziału Poznań. „Rohlig Poland obsługuje PTC w zakresie składowania i dystrybucji mebli, które PTC chce wymienić we wszystkich salonach sprzedaży Ery w Polsce. Era za kilka miesięcy będzie występować pod nazwą T-Mobile, stąd przygotowania operatora do wymiany mebli na nowe.”

Centrum Dystrybucyjne ProLogis Park znajduje się 20 km na zachód od centrum Poznania, w Tarnowie Podgórnym, blisko starej trasy A2. Obecnie całkowita powierzchnia składowa magazynu wynosi 4 500 m2 (z możliwością rozszerzenia do 8000 m2). Magazyn znajduje się w budynku klasy A+ (najwyższa europejska klasa budynków magazynowych) i jest wyposażony w 8 elektryczno-hydraulicznych doków przeładunkowych oraz bramę umożliwiającą wjazd naczepy do magazynu z poziomu 0. Ma również wydzieloną specjalną strefę ADR.

W magazynie koło Poznania Rohlig Poland obsługuje klientów z różnych branży. „Mamy duże doświadczenie w obsłudze klientów z branży: sprzętu AGD/RTV, chemicznej, telekomunikacyjnej i budowlanej. Dla nich realizujemy usługi magazynowania i obsługi towarowej, usługi dodane (VAS), dystrybucję krajową w 24h, VMI i obsługę celną.” - dodaje Sławomir Lewandowski.

W chwili obecnej Rohlig Poland świadczy kompleksowe usługi logistyczne w 11 centrach logistycznych w Polsce (Warszawa, Gdańsk, Białystok, Poznań, Łódź, Wrocław, Tychy) na całkowitej powierzchni ok. 45 000 m2.
Telefon
Zobacz telefon
Adres ul. Jana Pawła II 66
05-500  Piaseczno
POLSKA
(Kliknij żeby zobaczyć mapę)