INFORMATOR PRZEMYSŁOWY
Bezpośredni kontakt z firmami

Konsolidacje dla 32 dostawców części motoryzacyjnych w Europie

  • 08/04/2014, Warszawa

  • ROHLIG SUUS Logistics podpisał długoterminowy kontrakt na obsługę logistyczną jednego z czołowych producentów części samochodowych na świecie.

 

W ramach współpracy operator odpowiedzialny będzie za transport i konsolidację towarów od 32 dostawców klienta z całej Europy i ich regularne dostawy do dwóch fabryk w Rosji.

Obsługa klienta zakłada odbiór towarów od 32 dostawców europejskich - 2 razy w tygodniu w systemie całopojazdowym bądź drobnicowym, dekonsolidację i ponowną konsolidację ładunków w dedykowane przesyłki na specjalnie przygotowanej powierzchni w centrum logistycznym w Katowicach (Czeladź) oraz cotygodniowy serwis całopojazdowy do dwóch fabryk w Rosji - w Petersburgu oraz Togliatti. Poza organizacją całego łańcucha dostaw door to door, ROHLIG SUUS odpowiada za obsługę celną towarów, tak w Europie, jak i w Rosji.

Operator logistyczny na życzenie klienta wdrożył dedykowane rozwiązania, tj. obrót opakowaniami zwrotnymi z europejskimi producentami czy pakowanie wyrobów w opakowania jednorazowe przed wysyłką, jak również szkolenia dostawców klienta w zakresie rosyjskich aspektów prawnych i w formalnych związanych z transportem oraz wymagań odbiorców w Petersburgu i Togliatti.

Dodatkowo stając do przetargu, firma logistyczna musiała zapewnić możliwość występowania jako techniczny eksporter, czyli w razie potrzeby zakupić wszystkie części, a następnie dokonać ich sprzedaży i eksportu do Rosji. Klient może w każdej chwili skorzystać z tej usługi.

Przy obsłudze klienta operator zarządza całym procesem transportowym i stockiem magazynowym poprzez systemy: TMS Speed oraz WMS RedPrairie. Są one zintegrowane oraz spięte wspólnym interfejsem z systemem SAP klienta, dzięki czemu umożliwiają m.in. bieżące raportowanie oraz sprawny obieg dokumentów.

Kontrakt jest obsługiwany od początku 2014 roku.

Telefon
Zobacz telefon
Adres ul. Jana Pawła II 66
05-500  Piaseczno
POLSKA
(Kliknij żeby zobaczyć mapę)