Używamy własnych plików cookie oraz stron trzecich, aby zwiększyć korzyści dla klienta i ulepszyć doświadczenie korzystania ze strony. Nawigowanie po stronie rozumiemy jako wyrażenie zgody na ich wykorzystanie. Aby uzyskać więcej informacji, proszę sprawdzić naszą politykę cookies

Nowe połączenie, dzięki dekonsolidacji przesyłek we własnym magazynie w Poznaniu, umożliwiło operatorowi obniżenie stawek oraz skrócenie transit-time do 36 dni. Obecnie jest to najszybsza na rynku linia drobnicowa łącząca Szanghaj z Polską. Konkurencyjne serwisy mają transit-time dłuższy od 3-4 dni do nawet 2 tygodni.

- Zarówno obniżenie stawek jak i krótszy czas realizacji serwisu są efektem wprowadzenia dekonsolidacji przesyłek w naszym magazynie w Poznaniu. Trójmiejskie magazyny przeładunkowe są najczęściej zatłoczone, a Urząd Celny mocno obłożony pracą. Oba te czynniki powodują postoje w portach, które z kolei zwiększają finalny koszt serwisu z powodu wysokich opłat portowych. Dekonsolidując przesyłki we własnym magazynie, minimalizujemy czas oraz wydatki - powiedział Jacek Liszewski, Dyrektor ds. Frachtu morskiego w ROHLIG SUUS Logistics.

Połączenie Szanghaj-Poznań realizowane jest raz w tygodniu - statek wypływa z portu w Szanghaju w każdy weekend. Linia w pełni opiera się o serwis organizowany przez ROHLIG SUUS Logistics, dzięki czemu Klienci zyskują gwarancję terminu oraz stawki. Operator w ramach usługi oferuje też obsługę celną wraz z odroczonym podatkiem VAT, a także krajową dystrybucję przesyłek do odbiorców na terenie całej Polski.

ROHLIG SUUS ma już w swojej ofercie inne regularne połączenia drobnicowe z Dalekim Wschodem, np. na trasie z Szanghaju, Hongkongu, Ningbo i Yantian do Hamburga i Gdańska.