INFORMATOR PRZEMYSŁOWY
Bezpośredni kontakt z firmami

Nowy Dyrektor Finansowy ROHLIG SUUS Logistics

  • 16/07/2010, Warszawa

  • Wraz z początkiem lipca do zespołu ROHLIG SUUS Logistics dołączył Krzysztof Wróbel, obejmując stanowisko Dyrektora Finansowego.

 
Krzysztof Wróbel posiada szerokie doświadczenie w zarządzaniu finansami firm. Przez wiele lat pracował w przedsiębiorstwach związanych z branżą TSL: pełnił funkcję Kontrolera Finansowego w polskiej spółce należącej do amerykańskiego koncernu notowanego na NYSE oraz zajmował stanowisko Dyrektora Controllingu jednej z wiodących grup kapitałowych działających na polskim rynku logistyki. Krzysztof Wróbel doświadczenie zdobywał również za granicą - przez dwa lata pracował w angielskim oddziale PricewaterhouseCoopers, a następnie był menedżerem w dziale Audytu i Doradztwa tej firmy w Warszawie.

W 2003 roku Krzysztof Wróbel został członkiem prestiżowej organizacji zrzeszającej profesjonalistów w dziedzinie finansów - the Association of Chartered Certified Accountants (ACCA).

- Po wielu miesiącach spowolnienia gospodarczego na rynku TSL daje się zauważyć ożywienie. Walka o nowe kontrakty nie może być jednak nastawiona jedynie na zdobycie i utrzymanie klienta - liczy się optymalizacja finansowa całego procesu realizacji zamówienia i umiejętne zarządzanie przepływami gotówki. Budowanie wartości firmy oraz wspieranie rozwoju solidnych dostawców i podwykonawców, to istotne czynniki, które przekładają się na satysfakcję odbiorców usług. Chciałbym wykorzystać moje doświadczenie w zarządzaniu ryzykami biznesowymi do tworzenia modeli finansowych maksymalizujących wartość dodaną dla wszystkich stron transakcji - mówi Krzysztof Wróbel.

Głównym zadaniem nowego Dyrektora Finansowego ROHLIG SUUS Logistics jest silne wsparcie firmy w obszarach biznesowych.

- Zależy nam, by Krzysztof Wróbel wspierał nas w zakresie budowania i realizacji strategii biznesowej firmy. Obecnie jesteśmy w trakcie wdrażania kilku nowych projektów oraz planujemy dalszy rozwój usług, dlatego też wierzę, iż szeroka wiedza i wieloletnie doświadczenie Krzysztofa będą dla nas niezwykle pomocne - powiedział Tadeusz Chmielewski, prezes zarządu ROHLIG SUUS Logistics.
--------------------------------------------

ROHLIG SUUS Logistics S.A.  to jeden z czołowych operatorów logistycznych w kraju, oferujących kompleksowe rozwiązania w zakresie spedycji i logistyki. Na rynku polskim funkcjonuje od 1990 roku. Obecnie prowadzi działalność w 18 biurach sprzedażowo-operacyjnych, realizuje operacje logistyczne w magazynach o blisko 100 000 m2 oraz zatrudnia ponad 600 pracowników. Firma specjalizuje się  w realizacji zaawansowanych rozwiązań logistycznych, wymagających wiedzy i doświadczenia oraz indywidualnego podejścia do Klienta.
Telefon
Zobacz telefon
Adres ul. Jana Pawła II 66
05-500  Piaseczno
POLSKA
(Kliknij żeby zobaczyć mapę)