Używamy własnych plików cookie oraz stron trzecich, aby zwiększyć korzyści dla klienta i ulepszyć doświadczenie korzystania ze strony. Nawigowanie po stronie rozumiemy jako wyrażenie zgody na ich wykorzystanie. Aby uzyskać więcej informacji, proszę sprawdzić naszą politykę cookies

ROHLIG SUUS po raz kolejny odniósł sukces w Rankingu firm TSL. W obecnej edycji firma uplasowała się na 3. miejscu w kategorii Usługi logistyczne oraz na 6. pozycji w rankingu Top TEN 2013 Największe firmy logistyczne pod względem przychodów ze sprzedaży TSL. Wyłączając firmy wyspecjalizowane w konkretnej działalności, np. usługi magazynowe czy kurierskie, firma w obu rankingach zajęła 3. miejsce, z przychodem blisko 510 mln zł.

Warto zauważyć, że ROHLIG SUUS jest jedynym operatorem z najwyższych miejsc rankingu, który reprezentuje 100% polskiego kapitału. To zarazem jedyna polska spółka na krajowym rynku logistycznym, która zapewnia rodzimym przedsiębiorcom obsługę logistyczną na wszystkich kontynentach, równolegle obsługując łańcuchy dostaw dla światowych koncernów ulokowanych w Polsce lub mających swoje rynki zbytu w Europie Środkowej czy na Wschodzie.

- Nasz szeroki zasięg działania jest poparty faktami. Dla przykładu we frachcie morskim w zeszłym roku przewieźliśmy ponad 22 000 TEU, mamy około 200 drogowych połączeń drobnicowych tygodniowo ze wszystkimi krajami w Europie, realizujemy także krajowe i międzynarodowe przewozy całopojazdowe - w 2014 r. wykonaliśmy blisko 120 000 takich przewozów. Co więcej, w Polsce jako jedna z 4 firm realizujemy dostawy drobnicowe w 24 h na terenie całego kraju - powiedział Andrzej Kozłowski, Członek Zarządu ROHLIG SUUS Logistics.

Operator realizuje drobnicę krajową, europejską oraz globalną, obsługuje duże wolumeny w oparciu o FTL krajowy i międzynarodowy, FCL morski, usługi intermodalne i przewozy kolejowe, oraz świadczy usługi logistyki kontraktowej i projektowej we własnych magazynach lub lokalizacjach klientów, przy wykorzystaniu VMI oraz odpraw celnych (AEO) realizowanych we własnych agencjach celnych.

- Firmy, które na poziomie faktów, a nie deklaracji, realizują tak szeroki zakres usług, to pojedyncze przypadki. My w multiproduktowości upatrujemy strategiczny kierunek rozwoju - naszą specjalizacją jest właśnie kompleksowość. Tym bardziej, że na rynku coraz częściej pojawiają się projekty logistyczne wymagające integracji wielu produktów, wysokiego stopnia wyrafinowania rozwiązań informatycznych, i co niezwykle istotne - sprawnej i kreatywnej pracy zespołu pracującego nad przygotowaniem rozwiązania i uruchomieniem projektu. Na taką zwinność i szybkość działania nie mogą sobie pozwolić korporacyjne giganty logistyczne, gdzie proces decyzyjny i schemat działania jest podporządkowany regułom typowym dla funkcjonowania korporacji. Wygrywamy zupełnie innym podejściem, opartym na niezależności kapitałowej i decyzyjnej, płaskiej strukturze zarządzania, oraz właściwemu umocowaniu zarządzania projektami - powiedział Daniel Franke, Członek Zarządu ROHLIG SUUS Logistics.

Cele strategiczne ROHLIG SUUS

Głównym celem strategicznym ROHLIG SUUS Logistics jest dalsze dyskontowanie przewagi konkurencyjnej wynikającej z kompleksowości usług, która umożliwia pełną obsługę złożonych łańcuchów dostaw i zaawansowanych projektów logistycznych.
Operator ma również ambicje, by wspierać polskich przedsiębiorców na wszystkich rynkach w Europie i na świecie, na których zdecydują się prowadzić działalność gospodarczą. W ostatnim czasie ROHLIG SUUS podpisał kilka nowych kontraktów z zagranicznymi koncernami na obsługę regionalnych i globalnych łańcuchów dostaw, np. z Bridgestone, BSH, Electrolux, Henkel, Jeronimo Martins, Metsa Tissue, Philips czy Zelmer.

O rankingu

Ranking firm TSL jest obecnie jedynym cyklicznie realizowanym rankingiem w branży, który podejmuje próbę kategoryzacji firm na podstawie danych finansowych i operacyjnych. W tym roku przygotowany został po raz 19. i ukazał się 24 czerwca na łamach dziennika "Gazety Prawnej" (wcześniej w „Rzeczpospolitej"). W rankingu wzięło udział 70 firm działających na rynku polskim. Z pełnym rankingiem można zapoznać się na stronie internetowej businessvoice.