Używamy własnych plików cookie oraz stron trzecich, aby zwiększyć korzyści dla klienta i ulepszyć doświadczenie korzystania ze strony. Nawigowanie po stronie rozumiemy jako wyrażenie zgody na ich wykorzystanie. Aby uzyskać więcej informacji, proszę sprawdzić naszą politykę cookies

Think tank Poland, Go Global! skupia polskich przedsiębiorców, którzy planują bądź są w trakcie ekspansji na rynki zagraniczne. Celem projektu jest stworzenie platformy współpracy oraz wymiany doświadczeń i praktycznej wiedzy na temat obecności na globalnych rynkach. Inicjatywa skupia już ponad 1000 polskich firm, wśród nich ROHLIG SUUS Logistics, który jest Partnerem wspierającym Poland, Go Global!

Transport i logistyka stanowią nieodzowny element niemal każdego międzynarodowego biznesu, zatem wśród partnerów projektu nie mogło zabraknąć przedstawiciela branży TSL. ROHLIG SUUS Logistics jako jedyny operator logistyczny na rodzimym rynku spełnia podstawowe warunki członkostwa, mianowicie jest niezależną, polską firmą oraz z sukcesem funkcjonuje na globalnych rynkach.

- Rozumiemy polskie firmy i znamy ich potrzeby, gdyż sami jesteśmy jedną z nich. Od blisko 10 lat 100% udziałów ROHLIG SUUS Logistics należy do polskiego przedsiębiorcy Tadeusza Chmielewskiego, który wcześniej przez kilkanaście lat był udziałowcem oraz zarządzał strukturami polskiej spółki. W ciągu ostatniej dekady firma zwiększyła obroty prawie 5-krotnie i znacząco rozszerzyła zakres usług, stając się 3. kompleksowym operatorem logistycznym w Polsce. Obecnie na rynku zdominowanym przez międzynarodowe marki logistyczne, jesteśmy jedyną polską firmą obsługującą globalne łańcuchy dostaw, a także świadczącą pełen zakres usług logistycznych na rynki europejskie i wschodnie, co czyni nas pewnym i zaufanym partnerem zarówno dla globalnych, jak i polskich marek. W tym roku obchodziliśmy 25. rocznicę działalności, a 2014 rok zakończyliśmy przychodami ponad 570 mln zł, stając się kolejnym dowodem na to, że polska firma może odnieść sukces biznesowy i śmiało konkurować z międzynarodowymi przedsiębiorstwami - powiedział Andrzej Kozłowski, członek zarządu w ROHLIG SUUS Logistics.

Inicjatywą Poland, Go Global! zarządza ICAN Institute, wydawca prestiżowego miesięcznika „Harvard Business Review".

- Ambicją think tanku Poland, Go Global! jest kompleksowe wsparcie polskich przedsiębiorców. Dlatego też do współpracy zaprosiliśmy Partnerów, których kompetencje pokrywają wszystkie obszary, którymi mogą być zainteresowane polskie firmy planujące ekspansję zagraniczną. ROHLIG SUUS, jako specjalista w zakresie logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw, znakomicie wpisuje się w filozofię think tanku. Mamy nadzieję, że dzieląc się swoim doświadczeniem i wiedzą, ROHLIG SUUS będzie aktywnie wspierał globalizację polskich firm. Doświadczenie uczy, że kontrola łańcucha dostaw może stanowić kluczowy element dla funkcjonowania przedsiębiorstw. Wystarczy wspomnieć, z jakimi problemami z realizacją zamówień borykali się europejscy producenci samochodów, gdy po tsunami w Japonii przerwane zostały dostawy niektórych części. Wychodząc na międzynarodowe rynki, należy położyć nacisk nie tylko na przygotowanie prawne, finansowe, czy kulturowe, ale także logistyczne. Z tego powodu jesteśmy przekonani, że udział ROHLIG SUUS Logistics w think tanku Poland, Go Global! będzie dla naszych członków źródłem bardzo bogatej wiedzy - powiedział Jakub Kompa, Kierownik think tanku Poland, Go Global!