Używamy własnych plików cookie oraz stron trzecich, aby zwiększyć korzyści dla klienta i ulepszyć doświadczenie korzystania ze strony. Nawigowanie po stronie rozumiemy jako wyrażenie zgody na ich wykorzystanie. Aby uzyskać więcej informacji, proszę sprawdzić naszą politykę cookies

Tym samym operator stworzył unikalną usługę na rynku polskim, która zwiększa skuteczność procesu dystrybucyjnego.

Marka SUUS Distribution powstała we wrześniu 2010 roku jako kolejny etap rozbudowy nowoczesnego systemu dystrybucji krajowej operatora. Rohlig Suus znalazł się tym samym w ścisłej czołówce rodzimych firm logistycznych posiadających dobrze funkcjonujący system dystrybucji, pokrywający swoim zasięgiem cały kraj. Aby zaoferować klientom jak najbardziej kompleksowe rozwiązania logistyczne, operator połączył krajową sieć drobnicową z przewozami całopojazdowymi, tworząc wartość dodaną w postaci efektu synergii.

- Podział usług transportowych na przewozy całopojazdowe, dystrybucję drobnicową i przesyłki ekspresowe coraz częściej przestaje mieć rację bytu. Obecnie klienci wymagają od operatora takiego połączenia usług, które bez względu na termin, liczbę przesyłek czy ich gabaryty, pozwoli na przeprowadzenie sprawnego, bezpiecznego i optymalnego kosztowo procesu dostaw. Stąd nasza decyzja, by rozszerzyć markę SUUS Distribution także na fulle krajowe. Jest to połączenie nie promowane dotąd na rynku. Jest bowiem niewielu operatorów, którzy mają na tyle mocno rozwinięte oba produkty, żeby móc je skutecznie promować - powiedział Arkadiusz Andruch, Dyrektor ds. Krajowego Frachtu Całopojazdowego w ROHLIG SUUS Logistics.

W zależności od wielkości przesyłek i specyficznych potrzeb w zakresie dystrybucji, klienci Rohlig Suus Logistics mogą więc skorzystać z sieci dystrybucji drobnicowej opartej na regularnych połączeniach międzyterminalowych bądź z przewozów całopojazdowych bezpośrednio z punktu A do B.

Produkty wchodzące w skład SUUS Distribution konsekwentnie rozwijane są od kilku lat, ewoluując wraz ze wzrostem liczby klientów i ich wymagań. Liczba realizowanych przesyłek również systematycznie rośnie. Dla przykładu w 2008 roku operator zrealizował 6 000 przesyłek całopojazdowych, w 2009 wartość ta wzrosła o 430%, a już 2010 rok operator zamknął z 43 000 zrealizowanych transportów fullowych.

- Klienci bardzo dobrze oceniają wprowadzoną zmianę. Z 22 firm, które zaufały marce produktu na przestrzeni 2 ostatnich lat, żaden nie zrezygnował z naszych usług. Co więcej, pogłębiliśmy kluczowe segmenty rynku w sektorze budowlanym, chemicznym, RTV/AGD i FMCG. Dzięki połączeniu dwóch produktów pod marką SUUS Distribution możemy pracować z największymi międzynarodowymi klientami, takimi jak np.: BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o. o., Rockwool Polska Sp. z o. o. czy Baumit Sp. z o. o. Nie spoczniemy jednak na laurach i konsekwentnie będziemy dążyć do jak największego rozwoju naszych produktów i usług - powiedział Tadeusz Chmielewski, Prezes Rohlig Suus Logistics.