INFORMATOR PRZEMYSŁOWY
Bezpośredni kontakt z firmami

ROHLIG SUUS Logistics z dobrym wynikiem finansowym za 2014 i IQ 2015

  • 25/06/2015, Warszawa

  • ROHLIG SUUS Logistics podsumował 2014 rok. Firma osiągnęła przychód w wysokości 574 mln zł, co stanowi wzrost o blisko 13% względem roku 2013.

 
Pierwszy kwartał 2015 roku to kontynuacja wzrostu sprzedaży o 11,3% wobec analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Rok 2014 - mocne podwaliny wyniku finansowego


Dobre wyniki to efekt konsekwentnie realizowanej strategii zrównoważonego rozwoju kompletnego portfela usług logistycznych. Takie podejście umożliwia obsługę wszystkich ogniw łańcuchów dostaw, a co za tym idzie lepszą kontrolę nad jakością i konkurencyjnością usług.

- Ostatnie inwestycje w podniesienie konkurencyjności naszych centrów logistycznych oraz rozwiązań informatycznych, to czynniki które wpływają nie tylko na regularny rozwój logistyki kontraktowej i dystrybucji, ale zwiększają naszą skuteczność w pozyskiwaniu globalnych kontraktów i tzw. obsługi end-to-end. Jako jedna z nielicznych firm na polskim rynku dostarczamy bardzo konkurencyjne i kompletne usługi, poczynając od równoczesnego podjęcia towaru nawet w kilkudziesięciu miejscach na świecie, na kompletacji i dostawie do finalnego odbiorcy kończąc. I to bez względu na to czy chodzi o dostarczenie komponentów na taśmę produkcyjną do fabryki na Wschodzie, czy też dystrybucję do finalnych odbiorców w Polsce i w Europie - mówi Andrzej Kozłowski, Członek Zarządu ROHLIG SUUS Logistics odpowiedzialny za fracht globalny.

- Drobnica drogowa krajowa i europejska, drobnica morska i lotnicza, FTL krajowy i międzynarodowy, a także kontenery morskie, intermodal, fracht kolejowy i obsługa celna mają takie same priorytety. We wszystkich tych obszarach dynamicznie rozwijamy nasze kompetencje i zwiększamy udział w rynku. Tak szerokie spektrum usług pozwala osiągać szereg synergii naszym klientom, generuje oszczędności, pozwala bardziej efektywnie zarządzać łańcuchami dostaw i co najważniejsze - dynamicznie reagować na zmieniającą się sytuację rynkową - mówi Daniel Franke, Członek Zarządu ROHLIG SUUS Logistics.

W tegorocznej, 20. już edycji rankingu TSL opublikowanego przez Gazetę Prawną, ROHLIG SUUS Logistics ponownie uplasował się na trzecim miejscu pośród kompleksowych operatorów logistycznych w Polsce.

Rok 2015 - projekty e-commerce i project cargo

W 2015 roku jednym z celów ROHLIG SUUS Logistics jest dalsze zwiększanie udziału w sektorze e-commerce. Operator kieruje swoją ofertę w szczególności do firm generujących przesyłki niepaczkowe, o niestandardowych gabarytach, m.in. z branży RTV/AGD i meblarskiej, których dostawa wykracza poza kompetencje kurierów.

- Dla wielu klientów, którzy prowadzą, albo rozpoczynają sprzedaż internetową, szczególnie istotne jest skonsolidowanie w rękach jednego dostawcy logistycznego obu kanałów sprzedaży - tradycyjnego i internetowego - mówi Daniel Franke. - Operator logistyczny, którzy sprawnie łączy usługi na powierzchni magazynowej z dostawą zarówno standardowych, jak i ponadgabarytowych przesyłek kierowanych do zróżnicowanych odbiorców (sklepy, hurtownie, klienci indywidualni), ma w tym obszarze znaczącą przewagę nad firmami kurierskimi - dodaje Franke. Według przedstawicieli firmy - możliwość jednoczesnej obsługi wielu kanałów sprzedaży przez jednego operatora jest dziś jednym z głównych oczekiwań klientów.

Odpowiadając na zainteresowanie rynku, ROHLIG SUUS w 2015 roku postanowił również wzmocnić usługę, od której rozpoczynał swoją działalność, czyli Project Cargo, wyodrębniając dział złożony z ekspertów w tej dziedzinie, dedykowany wyłącznie obsłudze logistyki projektów inwestycyjnych i przesyłek ponadgabarytowych.

Tadeusz Chmielewski, Przewodniczący Rady Nadzorczej, tak podsumowuje działalność spółki w 2014 roku:

- Kolejny rok organicznego wzrostu sprzedaży na poziomie kilkunastu procent odczytuję jako sukces ROHLIG SUUS Logistics, który firma zawdzięcza zbudowaniu silnej pozycji prawdziwie kompleksowego operatora logistycznego. To wszystko przy wsparciu nowoczesnej infrastruktury oraz dzięki rozproszonej formule zarządzania organizacją, która staje się światowym trendem. Nie bez znaczenia jest też utrzymanie indywidualnego podejścia do obsługi klientów, które od początku istnienia firmy jest jej kluczową wartością. Taka strategia przyniosła oczekiwane rezultaty, bo w badaniach to klienci wskazują ROHLIG SUUS Logistics jako najbardziej innowacyjną firmę na polskim rynku TSL w zestawieniu z kluczowymi konkurentami. Te wyniki mocno zobowiązują firmę do jeszcze bardziej intensywnej pracy.

Telefon
Zobacz telefon
Adres ul. Jana Pawła II 66
05-500  Piaseczno
POLSKA
(Kliknij żeby zobaczyć mapę)