INFORMATOR PRZEMYSŁOWY
Bezpośredni kontakt z firmami

ROHLIG SUUS Logistics inwestuje we flotę

  • 11/01/2013, Warszawa

  • ROHLIG SUUS Logistics podpisał z firmą DEES umowę zakładającą wynajem oraz regularną wymianę 20 naczep typu Box.

 

Operator wynajął od polskiej firmy DEES 20 sztuk naczep typu Box wyposażonych w system podwójnego załadunku oraz naczepy standardowe posiadające windy hydrauliczne. Zgodnie z umową, wymiana sprzętu na nowy będzie następowała co 3 lata. Naczepy stosowane będą głównie w dystrybucji krajowej drobnicowej (przewozy liniowe między terminalami), w dedykowanych krajowych projektach całopojazdowych, a w przyszłości również w realizacji całopojazdowych projektów międzynarodowych. Dodatkowo w przypadku dużych i wymagających kontraktów ROHLIG SUUS Logistics ma możliwość w każdym momencie wynająć kolejne partie naczep - o takich samych bądź innych niezbędnych parametrach.

Warunki kontraktu z firmą DEES gwarantują, iż operator będzie stale dysponował nowym i bezawaryjnym sprzętem objętym okresem gwarancyjnym, co wpłynie na jakość, szybkość i bezpieczeństwo transportu, jednocześnie optymalizując jego koszty.
 
Naczepy Box zbudowane są ze sztywnej zabudowy izotermicznej, która utrzymuje stałą temperaturę we wnętrzu. Idealnie więc sprawdzają się więc w transporcie towarów takich jak ADR, chemia budowlana, artykuły spożywcze nie wymagających temperatury kontrolowanej.

- Stawiamy na nowy i solidny sprzęt, dążąc do tego, by nasza flota gwarantowała jak najwyższą jakość i terminowość dostaw. Zgodnie z podpisaną umową wymiana naczep będzie następowała co 3 lata, co gwarantuje jej bezawaryjność i niezawodność. Taka polityka flotowa nie jest standardem nawet u największych graczy na rynku - powiedział Tomasz Matras, manager ds. zarządzania flotą w ROHLIG SUUS Logistics.

Nowe naczepy będę sukcesywnie dostarczane do obsługi kluczowych klientów ROHLIG SUUS Logistics.

---------------------------------------
ROHLIG SUUS Logistics S.A. to jeden z najszybciej rozwijających się operatorów logistycznych w kraju. W 2011 r. firma znalazła się wśród trzech największych operatorów w Polsce świadczących usługi w sposób kompleksowy (Rzeczpospolita, Raport LTS). Jest to zarazem jedyna rodzima spółka w tym gronie.

ROHLIG SUUS Logistics działa w Polsce od 1989 roku, działalność operacyjną rozpoczynając w 1990 r. Firma zajmuje się szeroko pojętym zarządzaniem logistyką i transportem. Realizuje procesy logistyczne w oparciu o transport drogowy, morski, lotniczy i kolejowy oraz infrastrukturę magazynową, szczególną wagę przywiązując do profesjonalnej i indywidualnej opieki nad Klientem. W zakresie frachtu morskiego i lotniczego firma współpracuje ściśle z międzynarodową grupą Röhlig & Co.

Telefon
Zobacz telefon
Adres ul. Jana Pawła II 66
05-500  Piaseczno
POLSKA
(Kliknij żeby zobaczyć mapę)