INFORMATOR PRZEMYSŁOWY
Bezpośredni kontakt z firmami

Łódzki oddział ROHLIG SUUS Logistic w nowej lokalizacji

  • 28/09/2012, Warszawa

  • Łódzki oddział ROHLIG SUUS Logistics rozpoczął prace w nowym, większym obiekcie na terenie Panattoni Park East Łódź. Przeprowadzka jest wynikiem systematycznego rozwoju sieci dystrybucji krajowej operatora oraz znacznego wzrostu sprzedaży oddziału

 

Całkowita powierzchnia nowego obiektu wynosi 6 880 m2, z czego na 6 400 m2 znajduje się magazyn i terminal przeładunkowy, natomiast pozostała przestrzeń przeznaczona jest na biura. W porównaniu z poprzednią lokalizacją o 50% wzrosła powierzchnia terminalowa oraz podwoiła się liczba doków, która wynosi obecnie 14.

Nowy obiekt umożliwia operatorowi udoskonalenie wykonywanych operacji magazynowych i przeładunkowych oraz usprawnienie procesu dystrybucji drobnicowych przesyłek paletowych. 

- W ciągu ostatnich 12 miesięcy sprzedaż oddziału łódzkiego wzrosła o blisko 40%. Codziennie na terminalu w Łodzi przeładowywane są auta liniowe transportujące ładunki do magazynów  w całej Polsce. Naturalną konsekwencją było więc powiększenie naszych możliwości magazynowych i przeładunkowych - powiedział Artur Malarski, dyrektor oddziału ROHLIG SUUS Logistics w Łodzi.

W nowym obiekcie wdrożony został nowoczesny system WMS (Warehouse Management System) firmy RedPrairie do zarządzania operacjami magazynowymi, zaś operacje przewozowe i terminalowe będą prowadzone w oparciu o system TMS (Transport Management System) Speed.

Łódzka siedziba ROHLIG SUUS Logistics znajduje się w dzielnicy Widzew-Olechów, w bezpośrednim sąsiedztwie planowanego węzła Andrespol autostrady A1 (Gdańsk-Cieszyn), zaledwie 10 km od centrum Łodzi.

Nowa, większa lokalizacja oddziału łódzkiego jest kolejną istotną zmianą w zakresie nieruchomości i infrastruktury, jakiej dokonał operator. Przypomnijmy iż w kwietniu br. firma zrealizowała nowoczesny kompleks logistyczny w Czeladzi na Śląsku, a w ciągu miesiąca ukończy budowę drugiej tego typu inwestycji w Tarnowie Podgórnym koło Poznania. Oba obiekty zostały zaprojektowane pod indywidualne wymagania operatora (tzw. obiekty build-to-suit).

Telefon
Zobacz telefon
Adres ul. Jana Pawła II 66
05-500  Piaseczno
POLSKA
(Kliknij żeby zobaczyć mapę)