Używamy własnych plików cookie oraz stron trzecich, aby zwiększyć korzyści dla klienta i ulepszyć doświadczenie korzystania ze strony. Nawigowanie po stronie rozumiemy jako wyrażenie zgody na ich wykorzystanie. Aby uzyskać więcej informacji, proszę sprawdzić naszą politykę cookies

Dzięki temu zyskał realne możliwości, by świadczyć usługi logistyki kontraktowej na najwyższym poziomie. Co więcej, firma już obsługuje pierwszego klienta magazynowego na powierzchni 2 700 m2.

Z początkiem października br. szczeciński oddział ROHLIG SUUS Logistics przeniósł się do nowej siedziby, powiększając swoją przestrzeń magazynowo-terminalową oraz biurową. Obiekt klasy A w North-West Logistic Park to 4000 m2 magazynu wysokiego składowania, ok. 500 m2 powierzchni biurowej oraz dodatkowe doki, bramy i rampa do bezpośredniego rozładunku przesyłek.

Dobra lokalizacja (tuż przy trasie S3, 5 km od autostrady A6) i podwojone możliwości przeładunkowe terminala wpłyną pozytywnie na dalszy rozwój, jakość i szybkość serwisów drogowych, zarówno drobnicowych, jak i całopojazdowych. Tymczasem decyzja o uruchomieniu logistyki kontraktowej (zaawansowanych usług na powierzchni magazynowej), już zaowocowała pierwszą długoterminową umową podpisaną z firmą Cargotec, fińskim przedsiębiorstwem produkującym maszyny, dźwigi i podnośniki.

- Na rynku szczecińskim jesteśmy jedną z nielicznych firm oferujących kompleksowy zakres usług logistycznych. Nowoczesny obiekt klasy A, otworzył nam możliwość świadczenia usług logistyki kontraktowej, co dodatkowo wzmocniło naszą pozycję w regionie. Celem oddziału jest dalszy rozwój w Szczecinie, tak pod względem kompetencji, jak i liczebności zespołu - powiedział Marcin Grzelak, Dyrektor Oddziału Szczecin w ROHLIG SUUS Logistics.

Obok nowo otwartych usług logistyki kontraktowej, oddział w Szczecinie to od dawna uznane biuro planowania operacji i obsługi przesyłek morskich, agencja celna w porcie, a także część krajowego systemu dystrybucji drobnicowej oraz silny ośrodek przewozów całopojazdowych krajowych i międzynarodowych operatora.

O dynamicznym rozwoju oddziału w Szczecinie świadczy wzrost zatrudnienia. W ostatnim czasie do zespołu dołączyło 20 nowych osób, a 4 kolejne są w fazie rekrutacji. Finalnie w oddziale ma pracować ponad 60 pracowników.

- Strategiczna lokalizacja naszego parku logistycznego oraz doskonale przystosowane do potrzeb najemców powierzchnie logistyczne czynią nasz obiekt niezwykle atrakcyjnym miejscem do lokowania i rozwoju firm z branży logistycznej - podkreśla Pan Andrzej Rosiński Prezes Zarządu North-West Logistic Park w Szczecinie.