INFORMATOR PRZEMYSŁOWY
Bezpośredni kontakt z firmami

ROHLIG SUUS Logistics odkrywa przed klientem tajniki frachtu morskiego

  • 12/07/2010, Warszawa

  • Chcąc zacieśnić współpracę z nowym klientem, ROHLIG SUUS Logistics zaprosił przedstawicieli firmy Wema – importera płytek ceramicznych, glazury i terakoty – do zwiedzenia statku armatora Maersk Line.

 
Podczas spotkania klient miał możliwość bezpośredniej obserwacji operacji portowych związanych z handlingiem kontenerów.

Firma Wema nawiązała współpracę z ROHLIG SUUS Logistics w I kwartale 2010 roku. Operator odpowiedzialny jest za usługi celne oraz transport produktów z Chin do Polski. Towar - glazura i terakota - przewożony jest na statkach armatora Maersk Line. ROHLIG SUUS Logistics, chcąc przybliżyć klientowi proces transportu morskiego, zaprosił go do zwiedzenia kontenerowca Sally Maersk. Statki tego typu to największe jednostki na Bałtyku (pojemność ponad 8,000 kontenerów dwudziestostopowych).

Przedstawiciele firmy Wema mieli możliwość bezpośredniej obserwacji operacji terminalowych związanych z obsługą kontenerów. Zapoznali się również z armatorskim systemem planowania list załadunkowych, ze szczególnym uwzględnieniem kontenerów ciężkich, które stanowią zdecydowaną większość importowanego przez klienta wolumenu. Przedstawiciel armatora opowiedział ponadto o flocie morskiej oraz jej parametrach technicznych.

- Niekiedy klienci nie w pełni orientują się, jak w praktyce wyglądają operacje portowe, na czym polegają, ile czynników musi być spełnionych, by przebiegały bez komplikacji. Taki dwugodzinny pobyt na statku jest idealnym sposobem na zgłębienie wiedzy, zarówno praktycznej, jak i teoretycznej. powiedziała Ewa Przyłucka, Dyrektor Oddziału ROHLIG SUUS Logistics w Trójmieście.

Podczas pobytu na statku klienci nie tylko zwiedzili mostek kapitański, ale także od środka poznali życie na statku. Rozmawiali z załogą, zjedli poczęstunek w kuchni, a nawet dowiedzieli się, jak wygląda załadunek statku pod kątem żywności dla załogi. Dzięki temu to niecodzienne wydarzenie zorganizowane przez ROHLIG SUUS Logistics łączyło w sobie elementy techniczne związane z transportem towarów, z typowymi ciekawostkami z życia załogi statku.

Wycieczka zorganizowana została 15 czerwca 2010 roku na terminalu DCT w Gdańsku.

ROHLIG SUUS Logistics S.A.  to jeden z czołowych operatorów logistycznych w kraju, oferujących kompleksowe rozwiązania w zakresie spedycji i logistyki. Na rynku polskim funkcjonuje od 1990 roku. Obecnie prowadzi działalność w 18 biurach sprzedażowo-operacyjnych, realizuje operacje logistyczne w magazynach o blisko 100 000 m2 oraz zatrudnia ponad 600 pracowników. Firma specjalizuje się  w realizacji zaawansowanych rozwiązań logistycznych, wymagających wiedzy i doświadczenia oraz indywidualnego podejścia do Klienta.
Telefon
Zobacz telefon
Adres ul. Jana Pawła II 66
05-500  Piaseczno
POLSKA
(Kliknij żeby zobaczyć mapę)