INFORMATOR PRZEMYSŁOWY
Bezpośredni kontakt z firmami

Bezpośrednie przesyłki z Chin – kierunek Wrocław. Nowa oferta ROHLIG SUUS Logistics

  • 19/10/2011, Warszawa

  • ROHLIG SUUS Logistics uruchomił bezpośrednie linie drobnicowe z Chin do Wrocławia. Dedykowane biuro operacyjne ulokowane na terenie Dolnego Śląska obsługuje Klientów z terenu zachodniej i południowej Polski.

 

Inwestycja skróci czas transportu nawet o 5 dni w porównaniu z obecnym serwisem via Gdynia.

Bezpośrednie połączenia drobnicowe z portów chińskich do Wrocławia uruchomione zostały w październiku br. jako efekt strategii ROHLIG SUUS Logistics zmierzającej do zintensyfikowanego rozwoju frachtu morskiego, lotniczego i intermodalnego. Przesyłki nadawane w portach morskich między innymi w Hong Kongu, Szanghaju, Ningbo i Xiamen trafiają do portu w Hamburgu, skąd transportem drogowym przewożone są do Wrocławia, a następnie dystrybuowane do odbiorców w Polsce. W efekcie więc Klienci otrzymają przesyłkę o nawet 4-5 dni wcześniej.

W związku z uruchomieniem stałych linii drobnicowych z Chin do Wrocławia, na platformie wrocławskiej wydzielono dedykowane biuro operacyjne wraz z opiekunami Klienta. Obsługa obejmuje swym zasięgiem cały południowo-zachodni region kraju. 

- Zgodnie z wyznawaną przez nas zasadą, chcemy być blisko Klienta. W tym celu zmieniliśmy dotychczasowy zcentralizowany model customer service na obsługę Klientów air&sea na poziomie regionalnym. Ułatwi to nam nawiązanie bliższego kontaktu z Klientami i umożliwi szybszą reakcję na ich potrzeby - powiedział Andrzej Kozłowski, Członek Zarządu odpowiedzialny za rozwój usług air&sea&rail.

ROHLIG SUUS Logistics kompleksowo reprezentuje Klientów również przed organami celnymi. Zapewnia transport do magazynu celnego w Polsce, skład celny oraz konsygnacyjny. Firma posiada Certyfikat AEO, który umożliwia odprawę celną w procedurze uproszczonej, co znacząco skraca jej czas.

Uruchomieniu stałych morskich połączeń drobnicowych pomiędzy Chinami a regionem Dolnego Śląska towarzyszy kampania promująca usługi morskie, lotnicze i intermodalne ROHLIG SUUS Logistics.

Hasłem kampanii jest: Już płyniemy! Już lecimy! Już pędzimy!

Telefon
Zobacz telefon
Adres ul. Jana Pawła II 66
05-500  Piaseczno
POLSKA
(Kliknij żeby zobaczyć mapę)