Używamy własnych plików cookie oraz stron trzecich, aby zwiększyć korzyści dla klienta i ulepszyć doświadczenie korzystania ze strony. Nawigowanie po stronie rozumiemy jako wyrażenie zgody na ich wykorzystanie. Aby uzyskać więcej informacji, proszę sprawdzić naszą politykę cookies

Inwestycja skróci czas transportu nawet o 5 dni w porównaniu z obecnym serwisem via Gdynia.

Bezpośrednie połączenia drobnicowe z portów chińskich do Wrocławia uruchomione zostały w październiku br. jako efekt strategii ROHLIG SUUS Logistics zmierzającej do zintensyfikowanego rozwoju frachtu morskiego, lotniczego i intermodalnego. Przesyłki nadawane w portach morskich między innymi w Hong Kongu, Szanghaju, Ningbo i Xiamen trafiają do portu w Hamburgu, skąd transportem drogowym przewożone są do Wrocławia, a następnie dystrybuowane do odbiorców w Polsce. W efekcie więc Klienci otrzymają przesyłkę o nawet 4-5 dni wcześniej.

W związku z uruchomieniem stałych linii drobnicowych z Chin do Wrocławia, na platformie wrocławskiej wydzielono dedykowane biuro operacyjne wraz z opiekunami Klienta. Obsługa obejmuje swym zasięgiem cały południowo-zachodni region kraju. 

- Zgodnie z wyznawaną przez nas zasadą, chcemy być blisko Klienta. W tym celu zmieniliśmy dotychczasowy zcentralizowany model customer service na obsługę Klientów air&sea na poziomie regionalnym. Ułatwi to nam nawiązanie bliższego kontaktu z Klientami i umożliwi szybszą reakcję na ich potrzeby - powiedział Andrzej Kozłowski, Członek Zarządu odpowiedzialny za rozwój usług air&sea&rail.

ROHLIG SUUS Logistics kompleksowo reprezentuje Klientów również przed organami celnymi. Zapewnia transport do magazynu celnego w Polsce, skład celny oraz konsygnacyjny. Firma posiada Certyfikat AEO, który umożliwia odprawę celną w procedurze uproszczonej, co znacząco skraca jej czas.

Uruchomieniu stałych morskich połączeń drobnicowych pomiędzy Chinami a regionem Dolnego Śląska towarzyszy kampania promująca usługi morskie, lotnicze i intermodalne ROHLIG SUUS Logistics.

Hasłem kampanii jest: Już płyniemy! Już lecimy! Już pędzimy!