Używamy własnych plików cookie oraz stron trzecich, aby zwiększyć korzyści dla klienta i ulepszyć doświadczenie korzystania ze strony. Nawigowanie po stronie rozumiemy jako wyrażenie zgody na ich wykorzystanie. Aby uzyskać więcej informacji, proszę sprawdzić naszą politykę cookies

Pozytywny trend wzrostu potwierdza także nowy rekord miesięcznej sprzedaży, która w lipcu przekroczyła 51 mln zł.

Spółka rok do roku odnotowuje dwucyfrowy wzrost przychodów z działalności podstawowej. Wynik za dwa pierwsze kwartały tego roku był dużo wyższy od planowanego. Zdaniem przedstawicieli spółki jest on rezultatem konsekwentnej realizacji strategii rozwoju opartej na komplementarności globalnego łańcucha dostaw oraz integracji informatycznej z klientami. Zrealizowane przez firmę w latach 2012-2014 inwestycje w znaczącym stopniu podniosły jej konkurencyjność oraz potencjał operacyjny. Do sukcesu firmy przyczyniła się również korzystna sytuacja gospodarcza na świecie. Pomimo negatywnych wydarzeń na Ukrainie i rosyjskiego embarga, firma odnotowuje wzrost sprzedaży usług na kierunkach wschodnich oraz przychodów z działalności rosyjskiej spółki-córki (stronie internetowej goeast eu).

W tegorocznej edycji branżowego rankingu firm LTS w kategorii Usługi logistyczne ROHLIG SUUS Logistics uplasował się na trzeciej pozycji wśród kompleksowych operatorów logistycznych w Polsce. W tym samym czasie spółka została wyróżniona I Miejscem w rankingu Business Proces Outsourcing Companies, w kategorii: Firmy duże i Logistyka, opublikowanym przez Warsaw Business Journal. Firma otrzymała również Certyfikat Wiarygodności Biznesowej, nadawany za najwyższą ocenę wiarygodności i stabilności firmy w roku 2013 przez międzynarodową wywiadownię gospodarczą Bisnode Polska sp. z o.o. (dawniej Dun & Bradstreet).
---------------------------------------
ROHLIG SUUS Logistics S.A. zajmuje się zarządzaniem logistyką i łańcuchami dostaw, szczególną wagę przywiązując do wysoce profesjonalnej i indywidualnej obsługi Klienta. Jest jedną z kilku kompleksowych firm logistycznych w Polsce, a zarazem jedynym polskim operatorem o międzynarodowym charakterze i globalnych możliwościach.

Globalny fracht morski i lotniczy spółka realizuje w strategicznym partnerstwie z międzynarodową grupą Röhlig & Co. Obecną na całym świecie. Paletę usług globalnych dopełnia fracht intermodalny i kolejowy, ze szczególnym uwzględnieniem kierunków bliskowschodnich. W Polsce operator zbudował krajowy system dystrybucji drobnicowej o zdolności realizacji dostaw w 24 h. W Europie stworzył system drobnicowy obsługujący około 200 regularnych połączeń drogowych ze wszystkimi krajami europejskimi. Usługi drogowe uzupełniają krajowe i międzynarodowe przewozy całopojazdowe. Logistykę kontraktową (usługi magazynowe i dodane) operator realizuje w centrach logistycznych o powierzchni ponad 100 000 m2, wyposażonych w nowoczesne technologie i proekologiczne rozwiązania.

W ciągu 3 ostatnich lat firma zaimplementowała zaawansowany program architektury korporacyjnej, definiując na nowo procesy komunikacyjne oraz uruchamiając nowoczesne aplikacje w wszystkich obszarach działalności. Jednocześnie zwiększyła możliwości operacyjne sieci oddziałów i centrów logistycznych, m. in. poprzez zmiany lokalizacji i realizację kluczowych inwestycji w obszarze nieruchomości w całej Polsce.

Od 2013 roku spółka koncentruje się na strategicznym rozwoju pakietu usług wschodnich dla przedsiębiorców z całego świata, m.in. w oparciu o spółkę córkę działającą pod nazwą SUUS Logistics w Rosji. Głównym celem firmy jest dalsze dyskontowanie przewagi konkurencyjnej wynikającej z pełnej kompleksowości usług, którą może zapewnić zaledwie kilka firm na rynku, a która umożliwia pełną i bezpośrednią obsługę złożonych łańcuchów dostaw i zaawansowanych projektów logistycznych.

W Polsce ROHLIG SUUS Logistics prowadzi działalność od 1990 roku.