INFORMATOR PRZEMYSŁOWY
Bezpośredni kontakt z firmami

ROHLIG SUUS Logistics wprowadza połączenie kolejowe na trasie Śląsk – Gdynia

  • 14/02/2011, Warszawa

  • ROHLIG SUUS Logistics, jako jeden z dwóch operatorów na rynku polskim, uruchomił nowe połączenie kolejowe, które umożliwia przewóz towarów między Gliwicami, a portami morskimi w Gdyni i Gdańsku.

 
Pociąg kursuje siedem razy  w tygodniu, i jednorazowo może przewieźć nawet  80 TEU. Jest to połączenie wahadłowe z konkurencyjnym czasem transportu - w ciągu 14 godzin ładunki są dostarczane ze Śląska do portów w Trójmieście, jak również w kierunku odwrotnym.  Wykorzystanie transportu kolejowego, zwłaszcza w przypadku przewozu ciężkich kontenerów, pozwala ograniczyć koszty związane z dopłatami ponoszonymi w transporcie drogowym.

-To nowe rozwiązanie jest uzupełnieniem dla oferowanego przez ROHLIG SUUS Logistics transportu morskiego i atrakcyjną alternatywą dla frachtu drogowego.  Śląskie firmy eksportowe, jak również importerzy, dla których rynkiem zbytu jest południowa część Polski, otrzymują nową możliwość w transporcie swoich towarów. Dzięki temu unikalnemu na polskim rynku rozwiązaniu, nasi klienci mogą optymalizować łańcuch dostaw zarówno pod kątem czasu, bezpieczeństwa przewozu, jak i kosztów transportu .- mówi Iwetta Drewko-Bieńkowska, Dyrektor ds. Frachtu Kolejowego w ROHLIG SUUS Logistics.

Problemy takie jak przestoje w korkach czy zły stan dróg, który często uniemożliwia terminowe dowiezienie ładunku, nie dotyczą transportu kolejowego. Ogranicza on także lub całkowicie eliminuje liczbę przeładunków. Ponadto w kontekście nadchodzących zmian, związanych z planowanym wprowadzeniem myta, wykorzystanie frachtu kolejowego umożliwi  klientom operatora redukcję wydatków, które w przypadku transportu drogowego już wkrótce wzrosną o wysokość nowych opłat. Kompleksowość oferty ROHLIG SUUS Logistics i współpraca z przewoźnikami drogowymi pozwala na transport ładunków całokontenerowych w relacjach door to door  według najkorzystniejszych dla klienta rozwiązań, dobranych adekwatnie do jego potrzeb i uwzględniających specyfikę branży, w której działa.
Telefon
Zobacz telefon
Adres ul. Jana Pawła II 66
05-500  Piaseczno
POLSKA
(Kliknij żeby zobaczyć mapę)